Teknoloji

Apple’ın yaşlandığının ilk göstergesi Apple Watch olabilir

Apple_Watch_tepe

Apple’ın pek de alışık olmadığımız şekilde duyurusunu yapıp aylar sonra piyasaya süreceğini açıkladığı ürünü Apple Watch için nihayet net bir tarih açıklandı. Apple CEO’su Tim Cook, Apple Watch’u nisan ayında satışa sunmayı planladıklarını açıkladı.

Apple Watch’un çıkış tarihi daha önce ‘2015’in başlarında’ olarak duyurulmuştu. Özellikle uygulama anlamında seçenekleri artırmak isteyen Apple, cihazı erken duyurup geliştiricilerle rahatça paylaşmayı tercih etti. Böylece gizlemek zorunda kalmadan iOS kodlarına Watch uyumluluğunu da eklediler ve geliştiriciler uygulamalarını yazmak için harekete geçti.

Ancak Apple’ın gizlemek istediği başka bir sorunu olabilir. Son dönemde Apple Watch’un pil ömrünün pek de iyi olmadığı yönünde söylentiler var. Apple da şimdiye kadar bu konuya değinmemeye özen gösteriyor. 2015’in başlarında satışa sunulacağı açıklanan cihaz için halen net bir çıkış tarihi verilmemesi de kafaları karıştırıyor.

Tim Cook dünkü çeyrek sonuçları toplantısında Apple Watch’un çıkış tarihine ilişkin bir açıklama yaptı ve ürünü nisan ayında satışa sunmayı planladıklarını söyledi. Ancak bu açıklama söylentilerin sonunu getirebilmiş değil. Çünkü Apple’ın yatırımcılarına göre nisan ayı için ‘2015’in başı’ demek yanlış. Dolayısıyla Apple’ın sorunlar sebebiyle çıkış tarihini ertelediği düşünülüyor. Ancak Tim Cook, en başından beri planın böyle olduğunu dile getiriyor ve ‘bize göre nisan, 2015’in başları sayılır’ şeklinde yanıt veriyor.

Apple Watch’un duyurulmasının üzerinden aylar geçti ve halen en azından 3 ay daha beklemek gerekecek. Hiç şüphesiz bu pek de son zamanların başarılı Apple’ından görmeye alışkın olduğumuz bir hareket değil. İlk iPhone da sorunlarına rağmen hızlıca satışa sunulmuş ve adeta devrim yaratmıştı. Şimdi ise Apple ilk olmadığı bir pazara girmek için gecikiyor. Acaba Apple yavaşlıyor mu?

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.