Teknoloji

Artık kediniz için de bir fitness takip cihazı var

Evcil hayvanlar için GPS takip cihazları üreten Tractive, CES 2018’de kediler için bir ilk olan GPS cihazı tasarladığını duyurdu. 

Kediler koltuklarda uyumayı, bolca yemek yemeyi ve evin sahibi gibi ortalıkta dolaşmayı seviyor olsa da zaman zaman dışarı çıkmaktan da hoşlanabiliyorlar. Bir köpeğin aksine, bir kedinin sokakta tek başına gezmesi de olağan bir durum. Ancak birçoğumuz kalabalık şehirlerde kedimizin kapıdan öylece çıkıp gitmesini pek de kabullenemiyoruz. Artık içinizi rahat ettirecek aksesuarlar bulmanız da mümkün. 

Kediler için tasarlanan GPS takip cihazı  Tractive GPS Cat tracker, bir ilk olmasa da oldukça gelişmiş özellikleriyle ön plana çıkıyor. Oldukça hafif olan bu cihaz sadece 32 gram ağırlığında. Boyutu da yavru bir kedinin bile giyebileceği büyüklükte.

Kedi tasmalarının ortak özelliği elbette kopması. Kedi dışarıda herhangi bir şeye takılırsa tasması yere düşebilir. Bununla birlikte kopmayan tasmaların kediler için iyi olup olmadığı konusunda çeşitli tartışmalar var. Ancak kediniz gezerken tasması çıkarsa tekrar bulabilmenizi sağlayacak bir uygulaması mevcut.

Tasmanın bir başka özelliği de alışkanlıkları takip ediyor olması. Boynunda olduğu sürece hareketliliği sürekli takip eden tasma, bu şekilde hayvanının ne kadar aktif ya da tembel olduğunu öğrenebiliyor. Bu özellikle şişmanlayan kediler için bir önlem olabilir.

Su geçirmez olan tasma, ayrıca vücut sıcaklığı gibi verileri de ölçebiliyor. Pil ömrü ise yaklaşık 1 hafta.

Takip cihazının fiyatı henüz açıklanmasa da Tractive ürünün fiyatının diğer ürünlerle hemen hemen aynı olacağını söyledi. Bu da cihazın ortalama 70 dolardan satışa sunulacağı anlamına geliyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler