Sinema

Assassin’s Creed nihayet beyaz perdeye aktarılıyor

Assassin's Creed

Bazı oyunlar vardır, oyun oynamayı sevmeyenler bile diyalogları ve hikaye örgüsü sebebiyle onları takdir eder. Böyle durumlarda oyuna yapılan övgü çoğu zaman ”film gibi” olur. Bu övgüyü en çok hak eden oyunların başında hiç şüphesiz Assassin’s Creed geliyor.

Artık efsane diyebileceğimiz Assassin’s Creed serisi beyaz perdeye aktarılıyor. Ubisoft, filmin yapım aşamasına başlandığını ve 21 Aralık 2016’da sinemalarda olacağını açıkladı.

Ubisoft, Assassin’s Creed’i New Regency film stüdyosuyla birlikte hazırlıyor. New Regency neler yapabileceğini 12 Years a Slave ve Gone Girl ile göstermişti.

Assassin’s Creed filmi, Ubisoft Motion Pictures’ın kurulduğu 2011’den bu yana gündemdeydi. Michael Fassbender projenin hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlenirken, Justin Kurzel yönetmen koltuğunda oturuyor ve Adam Cooper ile Bill Collage ikilisi senaryoyu yazıyor.

Filmin nerede ve hangi zaman diliminde geçeceği, hangi AC karakterinin başrolde olacağı henüz bilinmezken, söylentiler ilk oyunun beyaz perdeye aktarılacağı yönünde. Şayet söylentiler doğruysa, tapınak şovalyeleri ile haşhaşilerin mücadelesine ev sahipliği yapan Haçlı Seferi dönemi Kudüs’üne gideceğiz. Fassbender ise hem o dönemde yaşayan suikastçi hem de günümüzde yaşayan torunu rolünde karşımıza çıkacak..

Assassin’s Creed filmi, yeni Star Wars filminden yalnızca bir hafta sonra beyaz perdede olacak.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.