Gezi / YemekYaşam

Bir Ada Dolusu Mutluluk: Bozcaada

bozcaada_2

Bir Boşnak atasözü der ki; “Seyahatin önündeki tek engel, kapının eşiğidir.” Artık yavaş yavaş sert kış aylarını geride bırakmaya başladığımız şu günlerde, o kapının eşiğini aşıp, Ege’den ılık bir bahar esintisinin yüzünüzü okşamasına izin vermenin zamanı iyiden iyiye geliyor.

Rotanızı Kuzey Ege’ye, Çanakkale’nin küçük, şirin ada kasabasına çevirdiğinizde; sizleri dar sokakları, Arnavut kaldırımları, mavi panjurlu evleri, serin suları, saklı koyları, üzüm bağları, tadı damağınızda yer edecek ve hatırınızdan hiç çıkmayacak enfes şarapları ile Bozcaada karşılayacaktır.

bozcaada

Tarihi antik çağlara dayanan Bozcaada’ya Çanakkale’nin Geyikli beldesinden arabalı vapur ile yaklaşırken ilk olarak sizi adanın doğusunda yer alan Bozcaada Kalesi selamlayacak… Adaya ayak bastığınız anda adanın huzuru ruhunuzu saracak ve ada sokaklarında dalga dalga yayılan nefis ada üzümlerinden yapılmış şarap kokuları aklınızı başınızdan alacaktır.

Adayı tanımlayan bu güzel cümleler www.bozcaadatatili.com sitesinden alıntı. Bozcaadatatili.com, Heredot’un “Tanrı, insanlar uzun ömürlü olsunlar diye Bozcaada (Tenedos)’yı yaratmış” söyleminden yola çıkarak size bu eşsiz ada konusunda rehberlik edebilecek içerikler hazırlayan bir site.

bozcaada_3

Ada planları yapmaya başladığınızda konaklamanızdan, restoran tercihlerinize kadar geniş bir yelpazede Ada’daki işletmeleri www.bozcaadatatili.com sitesi üzerinden bulabilir, yine Ada’da görülmesi gereken yerlere dair önerileri, feribot seferlerini, güncel hava durumu ve ada aktiviteleri ile Ada’ya dair tüm duyuru ve haberleri de yine buradan takip edebilirsiniz.

instagram.com/bozcaadatatili/
facebook.com/bozcaadatatili
twitter.com/BozcaadaTatili

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.