Müzik

Björk internete sızan yeni albümünü erken yayınlamak zorunda kaldı

Björk_Vulnicura_cover

Müzik dünyasında korsan etkisi yeniden kendini göstermeye başladı. Madonna’nın ardından Björk’ün albümü de internete sızınca çıkış tarihi erkene alındı.

Müzik korsanlarının sebep olduğu zararlar genellikle yayınlanmış albümlerin yayılmasından kaynaklanırdı. Fakat şimdilerde yayınlanmamış albümler bile korsanlardan nasibini alıyor.

Bir süre önce yeni albümünün ismini ve mart ayında dinleyicilerle buluşturacağını açıklayan Björk, dün albümdeki tüm şarkıların internete sızmasıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşamış olsa gerek. Albümdeki şarkıları bir şekilde ele geçirmeyi başaran korsanlar aylar öncesinden albümün yayılmasına sebep oldu. Bunun üzerine Björk ve ekibi de albümü erkene almaya karar vermiş.

Vulnicura öncelikle iTunes UK üzerinden yayınlanmış. Şu sıralar Türkiye mağazasında da 8.99 TL’lik fiyatıyla albümü satın almak mümkün. Björk’ün resmi twitter hesabından da albümün yayınlandığı bilgisi paylaşıldı.

Albüm çıkış tarihi erkene alınmış olsa da konser tarihleri değişmiyor. Björk’ün yeni albüm turnesi mart ayında başlayacak.

Şimdiye kadar albümün nasıl ve kimler tarafından sızdırıldığı da bilinmiyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.