Sosyal Medya

Burç Halife’nin Tepesinden Atladılar (Video)

burç_halife_base_jump

828 metrelik Burç Halife’nin en yüksek noktasından atlamak cesaret ister. Daredevls Fred Fugen ve Vince Reffet bu cesareti gösterip rekor kırmışlar.

Şuan dünyanın en yüksek binası olan Burç Halife, 828 metrelik yüksekliğiyle aşağıdan yukarıya bakmayı bile zor kılıyor. Türkiye’deki en yüksek binanın 200 metre olduğunu düşünürseniz, Burç Halife’nin ne kadar yüksek görüneceğini hayal edebilirsiniz. Şimdi bir de kendinizi bu binanın en yüksek noktasında, küçücük bir platform üzerinde düşünün.

Daredevls Fred Fugen ve Vince Reffet, dünya rekoru kırmak için bunu gerçekleştirmiş. Üzerlerine özel aerodinamik elbiseler giyen ikili, kendilerini 828 metreden aşağı bırakıyor ve akrobatik hareketlerle aşağıya iniyor. Bu güzel anları görüntülemek için onların arkasından üçüncü bir kişi daha atlıyor.

Burç Halife’den atlayanlar daha önce de olmuş. Fakat ilk kez en yüksek noktasından atlanıyor. Bu da bunun bir dünya rekoru olduğu anlamına geliyor. Henüz rekorlar kitabına girmemiş olsa da şüpheye yer yok.

Elbette bu BASE atlayış için bir rekor. Yani bir binanın üzerinden atlayanlar arasında. Dünyanın en yüksekten atlayan adamı Felix Baumgartner olmuştu ama o bir binanın üzerinden değil uzayın sınırındaki bir kapsülden atlamıştı.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler