Sağlık / SporYaşam

Çirkin ama zekice: Swatch Touch Zero One

Swatch Touch Zero One

Dünyanın en ünlü saat üreticilerinden Swatch, daha önce akıllı saatlerin nasıl gereksiz ve çirkin cihazlar olduğundan dem vurarak, o zamanlar gelişmekte olan bu pazarı yere yere bitirememişti. Sonrasında devir değişti ve yönetim kurulu tüm bunları söyleyen Swatch CEO’su Nick Hayek’e yeni akıllı saatlerine dair basına konuşmaya başla dedi.

Swatch şu an piyasadaki diğer tüm akıllı saatler ile rekabet edecek bir cihaz üzerinde çalışıyor. Bugün Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress, MWC) tanıttıkları Touch Zero One ise o kadar da iddialı olmayan ve profesyonel ya da amatör voleybol oynayan sporcular için özel olarak tasarlanan bir saat.

Swatch-Touch-Zero-One-Volleyball-Smartwatch-2.0

Touch Zero One, voleybolcuların yaktıkları kalorileri, attıkları adımları takip edebildiği gibi, manşet, kısa ve uzun smaç, blok gibi voleybol hamlelerini de sayabiliyor. Saat topladığı tüm bilgileri Swatch’un uygulamasına gönderiyor ve ortaya koyduğunuz oyundan yola çıkarak voleybol yeteneklerinizi 0 ile 100 arasında puanlıyor.

Swatch’un bu saati sarı gövdesi ve renkli kayışıyla herhangi bir tasarım ödülü alamayacak. Kaldı ki böyle bir beklentileri de yok; Touch Zero One görünüşü için değil, işlevi için tasarlanmış.

Voleybol saati yılın ikinci yarısında 160 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.