Gezi / YemekSosyal MedyaYaşam

#ComeSeeTurkey, Instagram’da Türkiye’yi Tanıtacak

ComeSeeTurkey

Görsel anlamda internetin en güçlü mecralarından biri olan Instagram, Türkiye’nin tanıtımı için yeni hayata geçirilen bir projeye sahne olacak. #ComeSeeTurkey projesi, Instagram’ın dünya çapında fenomen isimlerini Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yer aldığı bölgelere götürerek bu bölgelerin tanıtımına katkı sağlayacak.

Proje; T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği desteği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin sponsorluğunda hayata geçiriliyor. Temel amaç fotoğrafın evrensel dilini kullanarak Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini göstermek. Bunun için de dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformlarından biri olan Instagram seçilmiş.

Instagram’da istenen etkiyi yakalayabilmek için fazlaca takipçiye sahip olmak gerekiyor. Üstelik bu takipçilerin Türkiye dışından olması gerekiyor ki tanıtım vizyonu yerini bulabilsin. Bunun için Instagram’da binlerce kişi tarafından takip edilen, dünyaca ünlü “Instagramer”lar seçilmiş. Toplamda 9 yabancı isim; İtalya, Amerika, Endonezya, Hindistan, Danimarka, Almanya gibi ülkelerden gelerek projeye katılıyor. Projede bir Türk fotoğrafçı bir de yine ünlü bir fotoğrafçı olan proje yöneticisi Mustafa Seven yer alacak.

ComeSeeTurkey_2

İlk ekip, belirlenen A rotası üzerinde seyahatini hava ve karayolu ile yaparak tekrar İstanbul’a dönecek. Ardından yine yabancı Instragramer’lardan oluşan farklı bir ekip ile B rotası geçilecek. Tüm bu süreç boyunca TRT de bir çekim ekibiyle birlikte projeyi takip edecek ve daha sonra belgesele dönüştürülmek üzere çekimler yapacak. Ayrıca proje bitiminde fotoğrafların yer aldığı bir kitap çalışması da olacak.

@ComeSeeTurkey Instagram hesabı şimdiden aktif ve bugünden itibaren gidilen duraklardan fotoğraflar paylaşılmaya başlanacak. Ayrıca Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarından da projeyi takip etmek mümkün.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler