Kültür / Sanat

Contemporary İstanbul 2017 başlıyor!

contemporary-istanbul-2013-2
Maçka Sanatçılar Parkı’nda Contemporary İstanbul kapsamında gerçekleştirilen Beşinci Element Sergisi, sanatseverlerin katılımıyla açıldı. 42’si yabancı toplam 73 galeri, bin 500 eseri sanatseverlerle buluştu.

Contemporary İstanbul Ön İzleme adıyla gerçekleşen VIP açılışına, aralarında iş adamı Ali Koç, sanatçı Engin Altan Düzyatan, Cem Yılmaz, Leyla Alaton, Murat Özyeğin ve  karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun da bulunduğu çok sayıda isim katıldı.

contemporary-istanbul-12nci-edisyonu-icin-etkinlik-detaylarini-ve-katilimcilari-a,gSdounq_MkGFd_7wnR9y_A

Serginin küratörü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, dört elemente ek olarak beşinci elementin “heykel” olduğunu düşündüğünü, serginin bu düşünce özelinde hazırlandığını söyledi. Serginin zor şartlarda uzun emekler verilerek oluşturulduğunu belirten Kahraman, heykel sanatında önemli bir yere sahip olan eserlerin İstanbullu sanatseverlere armağan olduğunu kaydetti.

Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli de Contemporary İstanbul’un 12 yaşında olduğunu hatırlatarak, 73 galeri açıldığını, bunun 42’sinin yurt dışından geldiğini belirterek, ülkemizde sanatın arka planda kalmış olmasına vurgu yaptı.

Contemporary İstanbul 19 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek.

21321321

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler