Gezi / YemekYaşam

Da Mario Kalamış Açıldı

Da_Mario_Kalamış

Da Mario restoran, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda 2. restoranını açtı.

Her sezon yenilenen menüsünde taze ev yapımı makarnalar, lezzetli pizzalar, Akdeniz Mutfağı’nın ayrılmaz parçası salatalar ve zengin şarap seçenekleri sunan Da Mario’nun Kalamış’taki yeni restoranında da artık klasik haline gelmiş tüm lezzetleri, İtalyan mutfağını sevenlerle buluşuyor.

Da Mario’nun yeni restoranında da Etiler’de olduğu gibi İtalya’dan özel getirilen bir pizza fırını yer alıyor. Deneyimli mutfak ekibi tarafından tüm yemeklerin ‘a la minute’ hazırlandığı mutfağındaki ürünlerin en taze ve kaliteli biçimde tedarik edilmesine özen gösteren Da Mario’nun menüsündeki pek çok lezzetin yapımında ünlü İtalyan markaları kullanılıyor.

Da_Mario_Kalamış_2

Türkiye’de yaşayan yabancıların, turistlerin ve iş yemeklerinin de ilk adreslerinden olan Da Mario’nun, Kalamış’taki yeni restoranının mimari uygulaması Autoban Mimarlık tarafından yapıldı. Dekorasyonuyla da oldukça iddialı olan Da Mario Kalamış’ın tasarımında Akdeniz yerelliğinden esinlenen malzemeler ön plana çıkıyor. Demir doğrama, dökme cam, deri detaylar, masif kapı kolları gibi öğelerle vurgulanan ince işçilik, misafirlere yıllardır alışılan klasik Da Mario deneyimini yaşatıyor.

Kapalı alanda 100 kişi, bahçesinde ise 130 kişi kapasitesine sahip olan Da Mario Kalamış 12.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler