Sosyal Medya

Deadmau5’ın Nyan Cat Arabası İçin Nissan Devreye Girdi

Nyan_Cat_GT-R

Elektronik müziğin tanınmış isimlerinden biri olan Deadmau5, otomobil merakıyla da tanınıyor. Ancak onun otomobil zevki diğer insanlarınkinden biraz farklı. Nissan’ın pazarlama ekibi de bu noktada bir fırsat görmüş.

Deadmau5’ı yakından takip edenlerin bildiği gibi kendisi bir kediseverdir. Sahnede genelde kendisini fare kulaklarıyla görüyor olsak da kedilerin yer aldığı fotoğrafları ve arabalarına kedili isimler takmayı çok seviyor. En tanınmış kedili arabası ise açık mavi, üzerinde Nyan Cat figürü olan Ferrari’si. Geçtiğimiz günlerde bu aracı satışa çıkaracağını söyleyen Deadmau5, Ferrari’den bu tasarımı kınayan bir mektup aldığını söylemişti. Ferrari avukatları, Deadmau5’in kendi araçlarının bu şekilde kullanılmasından duyduğu rahatsızlığı iletmişti. Ferrari’nin üzerinde şaha kalkan at logosu yerine şaha kalkmış bir kedi var.

Deadmau5_Ferrari

Dolayısıyla Deadmau5, uzunca bir süre Ferrari kullanmayı düşünmeyecektir. Kendisi bir McLaren 650S sahibi fakat o aracın Nyan Cat figürü yok. Deadmau5, Nyan Cat figürü için McLaren P1 GT alabileceğini söylemişti. Tam da bu esnada Nissan devreye girdi ve Deadmau5’a farklı bir seçenek önerdi.

 

Nissan, popüler GT-R modelini Nyan Cat figürüyle süsleyip Twitter’dan yayınlamış. Aracın gerçekten süslenip süslenmediği bilinmiyor. Belki de sadece bir photshop çalışmasıdır. Fakat bu görsel tüm dünyada Deadmau5 hayranlarının beğenisini kazanmayı başardı. Bakalım Deadmau5, bu aracı ”Purrari” yerine tercih edecek mi? Ya da belki ”MeowClaren” yerine?

Nissan, daha ucuz otomobilleriyle tanınan bir şirket olarak GT-R’ı pazarlarken farklı stratejiler uyarlıyor. Özellikle Ferrari ve Lamborghini gibi markalara karşı ”serseri” bir tavır takındıklarını söyleyebiliriz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.