Oyun

Değişen bir şey yok: PS4 hâlâ peynir ekmek gibi satıyor

PS4

Yiğidi öldür, hakkını yeme. Sony’nin yeni Walkman’i ZX2’yi eleştirdik fakat PS4 gerçekten günümüz oyunculuğunu bir sonraki adıma taşıdı ve güncellemeler ile çok daha iyi olacağını öngörmek için kahin olmak gerekmiyor. Kısacası, Hi-Fi Walkman rüyasından uyansa, bir de kullanıcılarının bilgilerini korumayı başarsa, Sony alnından öpülesi.

Sony sık sık güncel PS4 satış rakamlarını açıklıyor. Xbox’a karşı satış üstünlüğü kurduğundan, bunu her fırsatta Microsoft’un yüzüne vurmasını normal karşılıyoruz. Belki biraz şımarık ama yeni nesil konsollar savaşını transparan tuttuğu için hoşumuza gitmiyor da değil.

Sony CEO’su Kazuo Hirai, CES 2015’te 1200 dolar gibi çılgın bir fiyat etiketine sahip yeni Walkman ZX2’yi tanıtırken PS4’ün güncel satış rakamını da sunumuna sıkıştırıverdi: PS4 satışa çıktığı günden bu yana 18,5 milyon adet satıldı.

Ekim ayında açıklanan verilere göre, ekim ayına kadar olan süreçte 13,5 milyon PS4 satılmıştı. Bu da Sony’nin yalnızca 3 ay gibi kısa bir sürede 5 milyon konsol satma başarısı gösterdiğine işaret ediyor. Bunda noel ve yeni yıl hediye tufanın ne denli bir etkisi olduğunu az çok kestirebilirsiniz.

Xbox One’ın son açıklanan satış rakamları geçtiğimiz yılın kasım ayına kadar olan süreci kapsıyordu ve 10 milyon seviyesindeydi. Tatil döneminde nasıl bir performans sergilediğini ise henüz bilmiyoruz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.