Sağlık / SporYaşam

Diyetin Sosyal Medyası: Diyetkolik

Niyeti kilo vermek, kilo almak ve sağlıklı beslenmek olan 18 yaşından büyük herkese açık olan bir sosyal platform olan Diyetkolik.com, düzenlediği basın toplantısı ile hizmetlerini, gelişmelerini ve hedeflerini aktardı. 

D_ve_Genel_M=FCd=FCr=FC_Tayfun

Türkiye’nin kilo haritasını açıklayan Diyetkolik.com, ilgili istatistiki verileri de paylaştı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Türkiye’de 15 ve daha yukarı yaştaki nüfusun yüzde 34,8’i fazla kilolu,  yüzde 17,2’si obez. Kadınların yüzde 20,9’u obez ve yüzde 30,4’ü fazla kilolu. Erkeklerde ise bu oranlar sırasıyla, yüzde 13,7 ve yüzde 39. Türkiye nüfusunun yalnızca yüzde 44,2’si normal kilolu. Bir başka deyişle Türkiye nüfusunun yarısından fazlası normal kiloda değil.

Diyetkolik.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Tayfun Sungun basına yaptığı konuşmada bu duruma dikkat çekti : “Türkiye’de ilkokuldan üniversiteden mezun olana kadar İngilizce eğitimi veriliyor. Buna rağmen Türkiye’de İngilizce öğrenmek hâlâ büyük bir problem. Diyette de benzer bir süreç yaşanıyor. Diyete ve sağlıklı beslenmeye dair öğrenilen pek çok bilgiye rağmen Türkiye’nin hâlâ yarısından daha az bir bölümü normal kiloda. Biz Diyetkolik.com olarak bunu değiştireceğiz”.

Diyetkolik.com logo

Diyetkolik.com kişiye özel diyet ve egzersiz programları sunabilen bir sosyal platform olarak hizmet veriyor. İki bine yakın diyetisyen ve egzersiz uzmanı kullanıcılara, tercihlerine göre kişiselleştirilmiş programlar oluşturabiliyor.

Diyetkolik.com iOS ve Android için de uygulamalar geliştirmiş. Bu uygulamalar ile mobilken de kullanıcılara hizmet sunabilen Diyetkolik, ne zaman su içmeniz gerektiğini bile size hatırlatıyor.

Detaylı bilgi için: www.diyetkolik.com

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.