Yaşam

Dr. Gogo ile Halkın Sesi

Dr. Gogo

Hiçbirimiz farklı değiliz. Yalnızca bazılarımız diğerleri kadar parlak değil. Başımıza açtığımız belaların yaşamlarımızı şekillendirmesine seyirci kalmayı yediremiyoruz fakat kontrolü ele almak yerine en az tüm bunlara sebep olanlar kadar absürt bir çözüm üretip kendimizi inandırıyoruz; güya farklılaşıyoruz.

Ne dinlenen müzik veya yaşanılan yer, ne uğraşılan iş ne de yapmaktan hoşlanılanlar birini ötekinden ayırır. Üzerimize yapıştırdığımız her etiket bizi sınırlarken; derme çatma putlaştırdığımız kendimize tapınarak yaşamaya mahkum olabiliyoruz; vah ki ne vah!

İnsanın özel olmadığını fark etmesi şüphesiz flaş haber. Fakat henüz ağıtlar yakılmamalı. Her birimiz bir diğeriyle etkileşmek zorunda olan sosyal hayvanlar olduğumuzu kabul ettikten ve bu gezegendeki en gelişkin hayvanlar olduğumuzu anımsadıktan sonra; kendimizi bilmenin milyonlarca biz gibi süper organizmanın ihtimallerine ulaşma şansına eriştiğimizi fark etmiş olmalıyız.

Sen senin, bir ucu sende bir diğeri evrendeki her şeye bağlı labirentinsin. Keyfini çıkar, sıkılman yersiz olurdu.

Haydi, şimdi hepimiz bu dayanaksız söylemlere inanalım!

Yukarıdaki deli saçmalarım, yaşamlarımızı teslim ettiğimiz öznel anlam dünyalarımızda hiç de sırıtmazdı doğrusu. Dr. Gogo, anlam arayışının yersizliğini savunan fakat inanacak saçmalıklar türetmekten kendini alıkoyamayan biz müşküllerin köşesi olacak. Sonra, yalnızca mom jean’leri beğenenler arı Dünya ırkını meydana getireceğiz!

<vejetaryen adak kesilir>

@hsnselman. Beni bul Neo; kırmızı var, mavi var. Sana ne lazım?

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler