Oyun

Dünyanın en güçlü oyun konsolu Xbox One X ile tanışın

xbox-one-x
Oyunseverlerin merakla beklediği an geldi çattı ve Microsoft yeni oyun konsolunun üzerindeki sır perdesini kaldırdı. E3 2017 kapsamında görkemli bir etkinlikle tanıtılan konsol, şimdiye kadar bilinmeyen tüm yönleriyle gözler önüne serildi.

Yeni Xbox versiyonunu şimdiye kadar Project Scorpion ismiyle anmıştık ve artık gerçek adını biliyoruz. Xbox One X adını alan cihaz, yeni “nesil” bir konsol olmaktan ziyade Xbox One’ın bir uzantısı niteliğinde. Ancak ona rağmen çok daha güçlü bir cihaz.

Microsoft’un “dünyanın en güçlü oyun konsolu” olarak lanse ettiği, hatta sunuma katılanlara benzer ifadeler içeren tişörtler dağıttığı Xbox One X, çok büyük bir iddiayla geliyor. Firmaların yeni ürünlerini tanıtırken iddiasız olması beklenemez elbette ancak Xbox One X bu iddiaları boşa çıkarmayacak bir cihaz görünümünde.

Her şeyden evvel, lansmanda da onlarca kez vurgu yapıldığı üzere, Xbox One X “gerçek 4K” deneyimi vadediyor. Nitekim 60 fps’de 4K çözünürlük sunan bir konsolla ilk kez karşılaşıyoruz. Grafik kalitesinin neredeyse her şey olduğu oyun dünyasında bu epey ses getirecek bir gelişme; her ne kadar 1080p hala bu dünyanın hakimi olsa da.

xbox-one-x (4)
Microsoft “dünyanın en güçlüsü” derken boşuna konuşmuyor. 2,3 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli AMD işlemcisine sahip bir cihazdan bahsediyoruz. Sıvı soğutma, 6 Teraflop’luk GPU, 12 GB GDDR5 ve 1 TB dahili hafıza Voltran’ı oluşturan diğer özellikler.

Üstelik tüm bunlar artık çok daha küçük bir kasanın içinde. Kasaya gelmişken, Microsoft’un da artık karanlık tarafa geçtiğini görüyoruz. Koyu gri tonlarında çok daha gösterişli ve premium duran cihaz, One S ile birlikte benimsenen daha ince ve daha küçük kompakt konsol anlayışını sürdürüyor.

Fiyatı ve çıkış tarihi de açıklanan Xbox One X, 7 Kasım’da 500 dolardan satışa sunulacak. Cihazın Türkiye satış fiyatı ise henüz belli değil.

VİDEO

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler