Teknoloji

Dünyanın En Güçlü Sedanı: Charger SRT Hellcat 707 Beygir!

Dodge_Charger_SRT_Hellcat

Dodge’un yeni Charger modeli 4 kapılı güzel bir sedan. Fakat kaputunun altında vahşi bir şey barındırıyor. Challenger’a bile fazla gibi görünen 700 beygirlik V8, bu ”aile” otomobiline yerleştirilmiş.

Eğer bir spor otomobil almayı düşünüyorsanız tercihiniz büyük ihitmalle coupe ya da roadster’lar üzerine olur. Fakat son yıllarda yüksek performansın yanında günlük kullanım ve lüks özellikler de sunabilen otomobiller popüler olmaya başladı. Bunun en güzel örnekleri ise güçlü motora sahip Audi Avant, Jaguar XFR-S gibi Station Wagon tarzı otomobiller.

4 kapılı sedanlar konusunda da bir artış gözlüyoruz. Özellikle lüks Alman markaları 4 kapılı güçlü sedanlara ilgi gösteriyor. Nitekim piyasadaki en güçlü sedan model Mercedes S65 AMG modeliydi. Bu model 621 beygir güce sahip. Şimdi bu alandaki ”en güçlü” unvanı Amerika’ya gidiyor. Dodge, yeni Charger modeline canavar bir motor takarak dünyanın en güçlü sedanını yaratmış.

Dodge_Charger_SRT_Hellcat_4

4 kapılı standart bir sedan yapısına sahip olan araç, modern ve agresif bir tasarıma sahip. Aracın ön tampon, yan ve arka çizgileri ise burada sıradışı bir şeyler olduğuna dair ipuçları veriyor. Charger SRT Hellcat’in içerisinde deri kaplamalar, 8.4 inçlik dokunmatik ekran, internet bağlantısı ve Wifi paylaşımı gibi lüks özellikler mevcut.

Kaputun altında ise sıradışı bir motor yatıyor. Dodge, kısa bir süre önce Challanger modelinde kullandığı 6.2 litrelik V8 motoru Charger’da da kullanmış. Bu motor süperşarj desteği ve ayarlamalarla 707 beygir güce ulaşmış. Bu motor aracı 0’dan 100 kilometre hıza 3.5 saniye gibi bir sürede çıkabiliyor.

Dodge_Charger_SRT_Hellcat_16

Bu motora otomatik bir şanzıman ile birlikte Dodge Viper’dan alınan 6 ileri düz vitesli şanzıman eşlik ediyor.

Dodge, Charger SRT Hellcat’in fiyatının 60 bin dolar civarında olacağını açıkladı. Bu tür bir otomobil için Alman rakiplerine kıyasla uygun fiyatlı olduğu söylenebilir. Fakat Dodge, çok yüksek adetli üretim planlamıyor. Bu sebeple satış rakamları düşük kalacak.

Diğer fotoğraflar için sonraki sayfalara göz atabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.