Oyun

Elder Scrolls Online’ın aylık ücreti kaldırılıyor

The Elder Scrolls Online

15 dolar aylık ücreti yüzünden Elder Scrolls Online’a uzaktan bakmakla mı yetiniyorsunuz? Öyleyse Bethesda’nın yeni duyurusu sizi de Tamriel’in sakinleri arasına katabilir.

Bethesda, efsanevi Elder Scrolls serisini MMORPG türüyle devam ettiren Elder Scrolls Online’ın 15 dolarlık aylık ücretinin kaldıracağını açıkladı.

The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited isimli yeni güncelleme 17 Mart’ta PC oyuncularına sunulacak ve 60 dolarlık oyuna sahip olanlardan herhangi bir aylık ücret alınmamaya başlanacak. Bethesda, opsiyonel indirilebilir içerikler ve oyun içi sanal eşyalar satarak para kazanmaya devam edecek.

Öte yandan, aylık para ödemeye devam edenler ESO Plus üyeliğine terfi ettirilecek. Bu oyuncular tüm indirilebilir içeriklere erişebilecek, özel bonuslar kazanacak ve aylık belli miktarda Crown para birimi alacak.

elder-scrolls-unlimited

Bethesda’nın Elder Scrolls Online’ı ‘pay-to-win’ yamacına çıkardığı fikri ister istemez akıllara geliyor. Kaldı ki, Knight Online da Premium sistemine buna çok benzer bir açıklamayla başlamıştı. Sonra işlerin nasıl sarpa sardığını biliyorsunuz.

Eğer şu an ESO’ya aylık ödeme yapıyorsanız, martta otomatik olarak ESO Plus’a terfi ettirileceksiniz. Oyunu ücretsiz oynamak için ödeme planını iptal etmeniz gerekecek.

Yeni nesil konsol oyuncularına da bir müjdemiz var: ESO: Tamriel Unlimited 9 Haziran’da Xbox One ve PlayStation 4 için satışa sunulacak.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.