Yaşam

Evde bira yapımına çağ atlatan butik bira makinesi

f39167d1c7906094ffe14c8f7131ac07_original
Butik biracılar koşun! Evde bira yaparken karşılaştığınız tüm sorunları tarihe gömecek yüzyılın icadıyla tanışın. Hopii isimli butik bira makinesi ile evde bira yapmak artık çocuk oyuncağı.

Ölçüm aleti, basınç şiddeti, mayalanma süresi, ısı değişimi, patlayan şişeler, kurtlanan biralar derken dünyanın en tatlı hobisi kimi zaman işkenceye dönüşebiliyor. Hopii isimli cihaz tüm bunları kendi başına hallederken size sadece buz gibi biranızın tadını çıkarmak kalıyor.

Cihazı kullanmak aslında meyve sıkacağı kullanmaktan farksız. Haznesine bira kitini koyduktan sonra 4-7 gün içinde mayalanma süreci tamamlanıyor ve biranız içmeye hazır hale geliyor. Makinenin yanında 1 adet bira kiti hediye ediliyor. Kitin içinde 3 litrelik malt (bira suyu) alan şişe, maya, şerbetçiotu ve tatlandırıcılar bulunuyor.

İlk biramızı yaptık, yenisini yapmak için şimdi makineyi temizlemek gerekiyor. Hopii sterilizasyon işini de kendi kendine gerçekleştiriyor. Evde bira yapımının en kritik ve en sancılı işini otomatikman yapması en büyük kolaylıklardan biri.

Bir Kickstarter projesi olan Hopii, kitlesel fonlama kampanya süresinin yarısına bile gelmeden hedefini çoktan katlamış durumda. Önümüzdeki yıl haziran ayından itibaren kullanıcılarıyla buluşmaya başlayacak olan makinenin ön sipariş fiyatı ise 399 dolar.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler