ModaYaşam

G-Star RAW ve Pharrell Williams’dan Çevreci Koleksiyon

G-Star_Pharrell_Williams

Müzikal başarısının yanında tarzıyla da 2014’e damga vuran isimlerden biri olan Pharrell Williams, birçok farklı markayla işbirlikleri yapıyor. Ancak G-Star RAW ile yapılan işbirliğinin önemli bir çevrecilik boyutu da var.

G-Star RAW ve Pharrell Williams, farklı ürünlerden oluşan bir koleksiyon yaratmak için bir araya gelmiş. Koleksiyonda denim de dahil olmak üzere birçok farklı kumaş kullanılıyor. Tüm bu kumaşların ortak yanı ise Pharrell Williams’ın çevreci kumaş şirketi Bionic Yarn işbirliğiyle üretiliyor olması. Bionic Yarn, denizlerden toplanan atık plastiklerin kumaş liflerini dönüştürülmesini sağlayan bir şirket. Bu lifler, farklı kumaşlarla birleştirilerek plastiğin tekrar hayata kazandırılmasını sağlıyor. Plastiğin çoğu okyanuslardan toplandığı için koleksiyona ”Raw for the Ocean” adı verilmiş.

G-Star_RAW_Pharrell_Williams_10

Projenin kendisi sırf çevreci olsun diye üretilmiş ucubeler yaratmak değil. Ürünlerin hepsi stil ve konfor olarak günlük kullanım için tasarlanmış. Dolayısıyla her bir kıyafetin kendisi aslında modayla ilgili. Ancak projenin bütününe baktığınızda modayla birlikte çevrecilik vizyonunu da görebiliyorsunuz. Bionic Yarn’ın açıklamalarına göre tüm koleksiyonda toplam 10 ton dönüştürülmüş plastik kullanılmış olacak.

Koleksiyondan diğer parçalar için sonraki sayfalara göz atabilirsiniz.

G-Star_RAW_Pharrell_Williams_8

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.