Teknoloji

Galaxy Gear Android’ten Tizen’e Geçiyor

samsung-galaxy-gear

Samsung, ilk Galaxy Gear için yayınladığı güncelleme ile işletim sistemini Android’den Tizen’e dönüştürüyor.

Samsung’un ilk Galaxy Gear denemesi pek başarılı olamamıştı. Galaxy Gear 2’den anladığımız kadarıyla bu durumun suçlusu Android’di. Çünkü Galaxy Gear 2, Android’den Samsung’un kendi işletim sistemi Tizen’e geçiş yapmıştı. Bu durum performans ve pil ömrü açısından Gear 2’ye önemli avantajlar sağlamıştı.

Şimdi Samsung, aynı avantajları ilk Galaxy Gear için de sunuyor. Gear için yayınlanan yeni güncelleme, içerisinde yeni bir işletim sistemi barındırıyor. Bu güncellemeyi yükleyenler Android’ten Tizen’e geçiş yapmış olacak. Böylece performansta iyileşme, daha uzun pil ömrü gibi avantajlara kavuşacaklar. Ayrıca yeni müzik arayüzü, ses kontrollü kamera özellikleri ve çeşitli kısayollar da yeni güncellemenin içinde yer alıyor.

Bu değişimin önemli bir tarafı da eski uygulamaların güncellenmiş Gear’da çalışmayacak olması. Yani Samsung’un uyumlu şekilde hazırlamadığı Android uygulamaları güncelleme sonrasında Gear’da bulunmayacak. Dolayısıyla karar vermeden önce bu durumu da göz önünde bulundurmak gerek.

Güncelleme bu linkten indirilebilir.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.