Teknoloji

Galeri: iPhone 5C

iPhone_5C_9

Apple’ın uzun süredir söylentilere konu olan ucuz iPhone’u nihayet iPhone 5C adıyla resmileşti. Peki fiyatı gerçekten ucuz olacak mı?

Apple’ın ucuz bir iPhone ile pazara giriş yapacağı uzun süredir konuşuluyordu. iPhone serisinde hep 600 dolar seviyesinde üst düzey telefonlar satan firma, sadece eskiyen modellerinde 100 dolarlık indirim yapıyordu. Dolayısıyla bu yıl farklı tasarıma sahip iPhone 5C’nin görüntüleri ortaya çıkınca ”nihayet ucuz iPhone geliyor” yorumlarına sebep olmuştu.

Apple CEO’su Tim Cook, etkinlikte sahneye çıktığında ”Apple olarak her yıl bir önceki iPhone’un fiyatını indiriyorduk. Fakat bu yıl böyle yapmayacağız. Bu yıl iki yeni iPhone ile piyasada olacağız” diyerek iPhone 5C’ye dair ilk sinyali verdi. Ardından da Phil Schiller, iPhone 5C’yi resmi olarak tanıtmaya başladı.

iPhone_5C_7

Temel olarak iPhone 5’in donanımını kullanan iPhone 5C, farklı renklere sahip plastik kasasıyla diğer iPhone’lardan ayrılıyor. Kasa plastik olsa da Apple’ın tasarım sorumlusu Johny Ive, iPhone 5C’nin yine de farklı ve elegant bir his vereceğini söylüyor. Elbette bu konudaki kararı kullanıcılar verecek.

iPhone 5C’ye dair belki de tek hayal kırıklığı fiyatı. Çünkü Apple’ın geçtiğimiz yıllarda uyguladığından daha fazla indirim söz konusu değil. Yani Apple, iPhone 5C yerine iPhone 5’i indirim satacak olsa yine benzer bir fiyat ile satacaktı. Dolayısıyla iPhone 5C halen ”mainstream” fiyat seviyesine hitap eden bir telefon değil. Ülkemizde doların arttığını da düşünürsek iPhone 5C’nin 1,500 TL’nin altında bir fiyatla satılması oldukça zor görünüyor.

iPhone 5C’nin teknik özelliklerine dair detaylı bilgiler diğer haberimizde.

Diğer resimler için sonraki sayfalara göz atabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.