Teknoloji

Google Glass ile NBA Keyfi

Google_glass_NBA

NBA’de mücadele eden Sacramento Kings takımı, maç öncesi aktivitelerinde Google Glass üzerinden yayın yapacak. Oyuncular, ponpon kızlar, sunucular ve takım maskotu tarafından takılacak olan Google Glass’lardan gelen görüntü canlı olarak izleyenlere aktarılacak.

Google Glass’ın kişilerin günlük hayatına katacağı birçok şey olduğu kesin. Göz üzerindeki küçücük ekranıyla size onları bilgiye ulaşma imkanı veriyor. Böylece her an her yerde dünya gözünüzün ucunda. Bununla birlikte Google Glass’ın ön bölümünde bir de kamera bulunuyor. Bu kamera, gerektiğinde sizin görüş açınızla dünyayı kaydediyor.

Bu kameranın medya dünyasına da ilginç etkileri oldu. Örneğin bir muhabirler etkinlikte karşılaştığı yöneticiyle anında Google Glass üzerinde video röportaj gerçekleştirmişti. Şimdi bunlara Sacramento Kings takımı da kendi yorumunu katmış.

24 Ocak günü Indiana Pacers maçında Sacramento Kings oyuncularından bazıları ısınma esnasında Google Glass takacak. Google Glass’ın kamerasından gelen görüntüler de anına izleyicilere aktarılacak. Sadece oyuncular değil; ponpon kızlar, sunucular, takım maskotu gibi kişiler de Google Glass ile kendi görüş açılarını izleyenlere aktaracak.

Oyuncular kurallar gereği maç esnasında Google Glass gibi şeyler takamıyor. Ama aşağıdaki videoda da görebileceğiniz maç öncesi aktivitelerde bile oldukça farklı görüntüler ortaya çıkıyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.