Teknoloji

Google Nexus 6: Android Lollipop’lu ilk telefon

Nexus_6

Google, bugün Android 5.0 Lollipop‘un lansmanıyla birlikte yeni Nexus modellerini de duyurdu. Bu modeller arasında bir de akıllı telefon var ve piyasaya Android 5.0 ile birlikte sunuluyor.

Android 5.0 Lollipop’un tadına bakacak ilk akıllı telefon olan Nexus 6, Motorola tarafından üretilmiş. İsminden de anlaşılabileceği gibi Nexus 6’nın 6 inçlik bir ekranı var ve bu ekran Quad HD modasına uymuş. Yanı 2560 x 1440 piksellik bir ekrana sahip.

Nexus_6_3

Android ekosisteminin zirvesinde yer alan bir telefon yaratmak için Google ve Motorola, Nexus 6’da çok güçlü bir donanım kullanmış. İşlemci olarak Snapdragon 805’in 4 çekirdekli ve 2.7 GHz hızında çalışan modeli tercih edilmiş. Arkada 13MP bir kameraya f2.0 diyaframlı bir lens eşlik ediyor. Yani Nexus 6 düşük ışık koşullarındaki fotoğraf kalitesi konusunda iddialı.

Son olarak bu telefonda ‘Turbo Charge’ şeklinde adlandırılmış bir özellik sunuluyor. Google’a göre bu özellik sayesinde sadece 15 dakikalık şarj ile Nexus 6’yı 6 saat boyunca kullanmak mümkün olabilecek.

Nexus_6_2

Nexus 6, Amerika’da Ekim ayının sonunda 649 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Diğer pazarlar için çıkış tarihi ise henüz açıklanmadı. Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini de henüz bilmiyoruz.

Nexus_6_4

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.