Teknoloji

Gran Turismo 6 Geliyor

2

Sony PlayStation ekosisteminin en önemli oyunlarından biri olan Gran Turismo serisi, 2014 yılına yeni bir oyunla girecek. Fakat PS4 yerine PS3 için… 

Kendisi de bir yarış pilotu olan Kazunori Yamauchi’nin sahibi olduğu Polyphony Digital tarafından geliştirilen ve PlayStation için en önemli oyunlarından biri olan Gran Turismo, serinin 6. oyununu resmi olarak duyurdu. Bu yıl 15. Yılını kutlayan Gran Turismo serisi, geride kalan 5 yapımda dünyanın en iyi yarış simülasyonu olmayı başardı. Dolayısıyla 6. oyunun duyurulması özellikle yarış oyunu meraklıları için önemli bir olay. Nitekim Sony’nin sonbahar aylarında PS4’ü piyasaya süreceğini açıklaması Gran Turismo 6’nın yeni konsol için çıkacağı yönündeki umutları yeşertmişti. Fakat bu açıdan az da olsa hayal kırıklığı yaşandı diyebiliriz. Zira yeni oyunun PS3 için geliştirileceği açıklandı.

Gran_Turismo_6

Konuyla ilgili bir etkinlik düzenleyen Polyphony Digital, Gran Turismo 6’da oyun motoru ve fizik açısından kapsamlı gelişmeler olacağını duyurdu. Ayrıca oyundaki pistler yenilenecek ve ‘’Premium’’ adı verilen detaylı modellenmiş otomobil sayısı artacak. Grafik açıdan ise büyük bir sıçrama olması beklenmiyor.

Yine de Gran Turismo 6 için PS4’ün kapıları kapanmış değil. CEO Kazunori Yamauchi, PS4 için Gran Turismo geliştirmeyi düşündüklerini fakat şimdilik en doğru olanın sonbaharda bir PS3 oyunuyla piyasaya çıkmak olduğunu dile getirdi. Anlaşılan CEO, oldukça gecikmeli piyasaya sürülen GT5’in ardından yoğurdu üfleyerek yiyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler