Teknoloji

Güç Delisi: Mercedes S65 AMG Coupe

Mercedes_S65_AMG_Coupe_2

Mercedes, S-Class Coupe serisine V12 motorlu S65 AMG Coupe’yi ekledi.

Mercedes, CL serisinin yerini alan S-Class Coupe’yi duyurduğunda nefis stili bizleri etkilemeyi başarmıştı. Eski nesil uzun gövdeli yarış teknelerini andıran tarzı, iç mekanda ise S serisinin patronlara hitap eden lüksünü barındırıyordu. Mercedes, ilk önce S550 Coupe modeline 4.7 litrelik V8 motor kullanarak bu modeli tanıtmıştı. Ardından 5.5 litrelik çift turbolu V8 motora sahip S63 Coupe geldi. Bu model 577 beygirle güç isteyenlerin taleplerine yanıt veriyordu.

Fakat Mercedes, bir V12 kullanmadan olmaz demiş ve ortaya S65 AMG Coupe’yi çıkarmış.

S65 AMG Coupe, çift turbo destekli 6.0 litrelik V12 motoru kullanıyor ve ondan 621 beygir güç çıkartmayı başarıyor. Bu güç, bu büyük ve lüks aracı 0’dan 100’e 4 saniyede çıkartmak için yeterli. Aracın son hızı ise saatte 305 km.

Mercedes_S65_AMG_Coupe_6

Güç arka tekerleklere 7 ileri bir otomatik şanzıman ile aktarılıyor. Mercedes 4MATIC opsiyonunun olup olmayacağını henüz açıklamadı. Ancak MAGIC BODY CONTROL sistemi araçta yerini almış. Bu sistem yoldaki bozuklukları tespit edip süspansiyonu buna göre kontrol edebiliyor. Bu da istendiğinde çok sert ve spor, istendiğinde çok yumuşak ve konforlu olabileceği anlamına geliyor.

Dış tasarımda parlak ince kollu jantlar ve arkadaki 4’lü egzost çıkışı haricinde pek farklılık yok.

Mercedes_S65_AMG_Coupe_11

İç mekanda yine en yüksek kalite materyaller kullanılmış. Spor koltuklar deri ile kaplanmış. Direksiyon ise alt kısmı kesik bir tasarıma sahip. Konsoldaki 12 inçlik büyüklüğündeki ekranı da gözden kaçırmak imkansız.

Mercedes, S65 AMG Coupe’nin yıl sonunda yollarda olacağını duyurdu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler