Teknoloji

Instagram’dan Timelapse Uygulaması: Hyperlapse

Instagram_Hyperlapse

Fotoğraf paylaşım uygulaması olarak tanıdığımız Instagram, şimdi de Timelapse videolara el attı.

İnternette fotoğraf paylaşım platformu ve fotoğraf filtresi dendiğinde akla ilk gelen uygulamalardan biri olan Instagram, farklı bir uygulamayla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yeni Hyperlapse uygulaması, kullanıcılara timelapse videoları zahmetsizce hazırlama imkanı sunuyor.

Timelapse videolar genelde fotoğrafların birleştirilmesiyle elde edilir. Fakat iyi bir timelapse için fotoğraf çekimi boyunca tripod kullanmak ve birkaç saatlik çekimler yapmak zorunlu sayılır. Instagram ise kullanıcılara sadece ellerindeki cep telefonlarını kullanarak timelapse videolar hazırlama imkanı sunuyor. Yapmanız gereken tek şey bir video çekmek ve bunu ne kadar hızlandıracağınızı ayarlamak. 12x’e kadar hızlandırma ve görüntü sabitleyici ile işlenen video, ortaya timelapse benzeri bir çalışma olarak çıkıyor.

Hyperlapse

Bu videoyu hazırladıktan sonra kaydedebiliyor ya da Instagram üzerinden paylaşabiliyorsunuz.

Hyperlapse ile güzel videolar ortaya çıkartmak mümkün. En azından standart videolarınızdan daha etkileyici sonuçlar elde edeceksiniz. Fakat ortaya çıkan sonuçları tam anlamıyla timelapse olarak nitelendirmek mümkün değil. Dolayısıyla bunu da Vine gibi farklı bir video türü olarak kabül edebiliriz.

Uygulama şuan için sadece iOS versiyonuna sahip. Android ve Windows Phone versiyonu hakkında bir bilgi yok.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.