Teknoloji

iPad Air 2, 16 Ekim’de geliyor

iPad_Air_2_davet

Apple 16 Ekim tarihinde düzenleyeceği etkinlik için davetiyeleri göndermeye başladı. Etkinlikte iPad Air 2 ile birlikte yeni Mac modellerinin tanıtılması bekleniyor.

Yeni iPhone’larla tanışalı henüz pek fazla zaman olmadı ama Apple yeni bir duyuru için hazır. Bugün ABD’de basın mensuplarına davetiye göndermeye başlayan Apple, onları 16 Ekim’deki etkinliğine çağırıyor. Daha önce de Apple’ın ekim ayı içerisinde Mac ve iPad odaklı bir etkinlik düzenleyeceği iddia edilmişti. Dolayısıyla iddialar doğru çıktı denilebilir.

Bu iddialarda ekim ayındaki etkinlikte iPad Air 2 ve retina ekranlı iMac’lerin geleceği de söylenmişti. Apple bu konuda resmi bir bilgi vermedi fakat iPhone’ların kısa bir süre önce tanıtıldığını, iPod ailesinin ise artık sık yenilenmediğini düşünürsek iPad ve Mac beklentisi çok da şaşırtıcı değil.

iPad_Air_2_sızıntı

iPad Air 2’ye ait olduğu iddia edilen görseller de Uzak Doğu’da ortaya çıkmaya başladı. iPad Air 2’nin mevcut modele göre daha ince olacağı ve parmak izi okuyucusu Touch ID taşıyacağı iddia ediliyor.

iPad_Air_2_sızıntı_3

Mac tarafında ise retine ekranlı iMac söylentisi var. Apple’ın öncelikle 27 inçlik modelde retina ekran seçeneceğini sunacağı söyleniyor. Ayrıca yeni Mac Mini’ler de iddialar arasında.

Daha önce duyurulan Mac OS X Yosemite sürümü de büyük olasılıkla 16 Ekim’de indirilmeye sunulacak.

iPad_Air_2_sızıntı_2

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.