Teknoloji

iPhone 5S ve iPhone 5C Bugün Satışa Sunuluyor

iPhone_5C_7

Apple’ın yeni iPhone modelleri daha önce açıklandığı üzere 1 Kasım’da Türkiye’de kullanıcılarla buluşuyor. Operatörler iPhone’lar için tarifelerini açıklarken iPhone’ların Türkiye fiyatları da belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde bir duyuru yapan Apple, 1 Kasım’da iPhone 5S ve iPhone 5C’nin kullanıcılarla buluşacağı ülkeler arasında Türkiye’yi de açıklamıştı. O tarih geldi çattı ve yeni iPhone’lar bugün itibariyle satışa sunuldu. 1 Kasım tarihi için operatörler özel etkinlikler de planlamış durumda. Turkcell, Avea ve Vodafone, başta Bağdat Caddesi olmak üzere bazı büyük mağazalarında 1 Kasım saat gece 00:01 itibariyle etkinliklere ve iPhone teslimatlarına başladı. Henüz mağazaların önünde ciddi bir kuyruk oluştuğuna dair bir bilgi yok.

iPhone’ların fiyatları operatörlerin sunduğu kampanyalara göre değişiklik gösteriyor. Fakat peşin fiyatlarda iPhone 5C’nin 16GB’lık giriş modeli için belirlenen fiyat 1849 TL seviyesinde. iPhone 5S sahibi olmak isteyen kullanıcılar ise 16GB’lık model için 2149 TL seviyesinde bir miktarı gözden çıkartmak durumunda. En pahalı model olan iPhone 5S 64GB’ın fiyatı ise 2799 TL seviyesine kadar çıkıyor. Fakat daha birkaç hafta öncesinde kadar en ucuz iPhone 5S’in Türkiye’de 3000 TL üzeri fiyatlara alıcı bulabildiğini düşünürsek bu versiyon ucuz bile kalıyor (!)

Geçtiğimiz yıl iPhone 5, başlangıç modeliyle 2149 TL’lik bir fiyatla satışa sunulmuş ve büyük ilgi görmüştü. Bakalım iPhone 5S ve iPhone 5C modelleri Türkiye’de nasıl bir ilgiyle karşılanacak…

iPhone_5S_10

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.