Teknoloji

iPhone 5S’te Batarya Problemi

iPhone_5S_6

Apple, bazı iPhone 5S’lerde üretimden kaynaklanan bir sorun nedeniyle pilin çabuk bittiğini açıkladı. Bu sorundan etkilenen kullanıcılara ücretsiz olarak yeni bir iPhone 5S verilecek.

Akıllı telefonların en çok eleştiri aldığı konuların başında pil ömrü gelir. Bugün bile birçok akıllı telefon yoğun kullanımda bir günü bile çıkaramayan pil ömürleriyle can sıkıyor. Apple’ın son iPhone’u ise bu konuda az da olsa bir gelişme sağlıyor. Önceki serilere göre çok daha performanslı olan iPhone 5S, buna rağmen şimdiye kadarki en başarılı pil ömrüne sahip iPhone olarak nitelendiriliyor.

Fakat bazı iPhone 5S kullanıcıları bu avantajdan faydalanamıyor. Çünkü iPhone’ları yapılan bir hata sebebiyle daha düşük pil ömrü sunuyor. Bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan Apple, iPhone 5S’lerin bazılarında üretimden kaynaklanan sorunlar sebebiyle pilin çabuk tükenmesi ya da geç dolması gibi sorunlar keşfettiklerini duyurdu. Sorunun sadece sınırlı sayıda iPhone 5S’te görüldüğünü duyuran firma, bu sorunu yaşayan kullanıcılarla iletişime geçileceğini ve kendilerine yeni birer iPhone 5S verileceğini açıkladı.

Apple, üretim sorunu ya da etkilenen iPhone 5S sayısı hakkında bilgi vermedi. Fakat resmi bir açıklama yapıldığına göre durum ciddi olsa gerek. Zira firmalar 100-200 kişiyi etkileyen problemleri çoğunlukla duyurmadan çözmeyi tercih ediyor. Dolayısıyla iPhone 5S sorunu birkaç bin kişiyi etkilemiş olabilir.

Geçtiğimiz yıl Apple’ın başı yine pil konusunda ağrımıştı. Eski nesil iPod Nano’ların pillerinde patlamaya sebep olan bir hata keşfedilmesi milyonlarca iPod Nano’nun yenisiyle değiştirilmesine sebep olmuştu.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

One Comment

  1. Yarım günden fazla kullanamıyorum, parmak okuyucu koymak yerine şarjı tam gün dayanan telefon yapsalardı keşke

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.