Kültür / Sanat

İstanbul’da Bienal Zamanı

381041

Bu sene 30. yaşını kutlayan İstanbul Bienali “İyi Bir Komşu” temasıyla 16 Eylül’de açılıyor. Koç Holding sponsorluğu ile İKSV tarafından düzenlenen bienalin küratörlüğünü Elmgreen ve Dragset ikilisini üstlendi. 32 ülkeden 56 sanatçının katılacağı bienalde bambaşka coğrafya ve kültürlerden eserler sergilenecek. Ayrıca 30 sanatçının bienal için özel olarak ürettiği eserler ilk kez sanatseverlerle buluşacak.

15. İstanbul Bienal’inde sergiler ve üretilen eserlerde tema dolayısıyla mahalle, sokak, ev ve aitlik kavramlarına ağırlık verilmiş. 16 Eylül – 12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan bienale giriş sağlayabilmek için İKSV’nin internet sitesinden başvuru doldurulması yeterli. Başvuru sonrası gönderilecek QR kod ile sergi mekanlarına ücretsiz giriş sağlanabilecek.

istanbulbienal

Bienal, İstanbul Modern, Galata Rum Okulu, Pera Müzesi ve Küçük Mustafa Paşa Hamamı gibi mekanlar ile Cihangir ARK Kültür ve Yoğunluk Sanatçı Atölyesi gibi sergi alanlarında da görülebilecek.

Amerikalı Newsweek dergisinin, İstanbul Bienali’ni “2017’de seyahate çıkmaya değecek beş sergiden biri” olarak göstermesi, bienalin yabancı ziyaretçi sayısını artırması bekleniyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler