Teknoloji

Jawbone gelmiş geçmiş en iyi akıllı bilekliği yapmış olabilir

Jawbone UP3

Giyilebilir cihaz üreticisi Jawbone, UP ve UP24 isimli bileklikleriyle neler yapabileceğini göstermişti. Firmanın bugün tanıttığı yeni bileklikleri UP Move ve UP3 ise giyilebilir teknolojilerin doğru yolda olduğunun göstergesi olarak tanımlanmayı hak edecek kadar iyi cihazlara benziyor.

UP Move görece basit bir akıllı bileklik ve fiyatı da buna paralel olarak uygun; yalnızca 50 dolar. Jawbone’un dünyanın en iyi akıllı bilekliği olarak lanse ettiği ve kağıt üzerindeki özelliklerinden yola çıkarak buna katılmadan edemediğimiz UP3 ise 180 dolar fiyatla satışa sunulacak.

Basit hareket algılayıcıları her iki cihazda da yer alıyor fakat bileklikleri kullanım süreniz arttıkça daha detaylı geri dönüşler alabiliyorsunuz.

UP3

jawbone up3

Jawbone’un en pahalı bilekliği olma unvanına sahip UP3, sensörler açısından son derece zengin bir cihaz. Bu sayede, diğer bilekliklerin algılayamadığı bilgileri kullanıcısına sunabiliyor.

UP3, kalp ritmini, galvanik deri tepkisini, solunum ritmini ve hem vücut hem de ambiyans sıcaklığını ölçebiliyor. Bileklik, kullanıcısının hareketlerini olabilecek en doğru şekilde algılamak için üç eksenli ivme ölçerini kullanıyor.

Jawbone, bu bilekliği tasarlarken, kullanıcısının cihazı gece gündüz sürekli olarak takmasını amaçlamış. Sabah kahvenizi içmeden dinlenmiş kalbinizin olağan ritmini ölçebilir, gece yatarken de bilekliğin uyku kalitenizi gözlemlemesini sağlayabilirsiniz.

UP3, Smart Coach isimli bir kişisel eğitmen uygulaması ile geliyor. Bileklik kullanıcısının alışkanlıklarından ve rutinlerinden yola çıkarak, ona öneriler sunuyor, ideal hedefler belirliyor. Örneğin, işte yorucu bir gün geçirdiğinizde, size erken yatmanızı önerebiliyor.

Akıllı bileklik 10 metreye kadar su geçirmez ve pili bir hafta boyunca bitmiyor.

UP3 siyah ve gümüş gri renk seçenekleriyle bu kış satışa sunulacak. Bileklik ilk etapta yalnızca iOS işletim sistemiyle çalışan cihazlarla haberleşebilecek ancak önümüzdeki yılın başında uygulamasının Android sürümü de yayınlanacak.

UP Move

Jawbone UP Move

Jawbone’un duyurduğu ikinci bileklik ise daha basit bir model olan UP Move. 50 dolarlık bu cihaz, firmanın, 13 dolarlık Xiaomi Mi Band’in cezbettiği kullanıcılara ulaşma amacına hizmet edecek.

UP Move, adım sayma, egzersiz aktivitelerini gözlemleme, kaç kalori yaktığınızı algılama ve uyku kalitenizi ölçme gibi basit gözlem yeteneklerine sahip. Bu bileklik de Smart Coach programını kullanıyor fakat kullanıcısına UP3’ten daha az bilgi sunuyor.

Bize Misfit Shine’ı andıran UP Move, beş farklı renk kombinasyonuna sahip olacak ve 7 Kasım’da ön siparişe sunulacak.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.