Yaşam

Kafein oranıyla kahveye alternatif bir içecek: Coca-Cola Plus

cola-plus
Sabah uyandığınızda kendinize gelmek için bir fincan kahve içmeye mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Ya da öğleden sonra çalıştığınız ofiste bastıran uykuyu mu engellemeye çalışıyorsunuz? Eğer siz de neredeyse hepimizin rutini olan bu olaylar için kahve ve benzeri içecekler tüketiyorsanız, size bir haberimiz var: Tüm dünyada en çok bilinen içecek markası Coca-Cola, “Coca-Cola Plus” adıyla kafein oranı fazlalaştırılmış içeceğini Japonya’da satışa sundu.

Öğrencilik günlerinde vize-final dönemlerini kahve ile kolayı karıştırarak geçirenler ilk bakışta ilginç bir tat kombinasyonu olarak düşündüğümüz Coca-Cola Plus’ın kafein oranı yüzde 50 fazla, kalori oranı ise standart kolaya göre yüzde 50 düşük olması ile öne çıkıyor ve deneyenlerin yorumlarına göre ne kahve ne de kola gibi kokan bu yeni içecek kahve tadında ilginç bir Coca-Cola karışımı gibi görünüyor.

Aslında Coca-Cola’nın kahve ile kolayı karıştırma fikrinin ilk mahsulü Coca-Cola Plus değil. Çünkü şirket 2006’da Avrupa’da Coca-Cola Black ismiyle kahve aromalı bir kola çeşidini piyasaya sürmüş ancak 2008’de kaldırma kararı almıştı.

cp-4
Otomatlarda 130 Yen yani yaklaşık 4 TL satış fiyatı ile satılmaya başlanan bu yeni içeceğin ülkemize gelip gelmeyeceğine dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Ne dersiniz, sizce Coca-Cola Plus kahveye alternatif olabilir mi?

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler