Sağlık / SporYaşam

Karşınızda Akıllı Dambıl

Bowflex_Smart_Dumble

Nesnelerin İnterneti, çevremizdeki tüm cihazları internet ve diğer cihazlarla etkileşime sokmayı hedefleyen bir trend. O zaman neden dambıllar da bundan faydalanmasın?

BowFlex firmasının ürettiği bu akıllı dambıllar, kas geliştirme aktivitelerinizi daha teknolojik yapmanızı sağlıyor. SmartTech 560 isimli dambıllar özel sensörlerle donatılmış. Bu sayede ağırlık ve hareket aktivitelerini takip edebiliyor. Bu veriler: kaç set yaptığınızı, ağırlığa bağlı olarak harcadığınız kalori, hareket hızınız gibi sonuçlar elde etmek için kullanılıyor. Bu sonuçlar sadece aktivite takibi için değil hareketleri doğru yapıp yapmadığınızı kontrol etmek için de kullanılıyor.

Bluetooth yardımıyla verileri iOS ve Android uygulamasına aktaran dambıllar, üzerlerinde ekranlar sayesinde anlık bilgiler de verebiliyor. Uygulama içerisinde 70’ten fazla eğitici video olduğu bilgisi de veriliyor.

Bowflex_akıllı_dambıl

SmartTech’in fiyatı henüz belli değil. Fakat 500 dolar civarında bir etikete sahip olacağı söyleniyor. Yani 1 yıllık spor salonu üyeliğiyle akıllı dambıllar arasında seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.