ModaYaşam

Kış Kapıdan Baktırır…

Yazın yeni başladığı şu günlerde daha denizin, güneşin tadını çıkaramadan, tatil moduna giremeden, tenimiz henüz bronzlaşmadan kış sezonundan bahsetmek istemezdim, lakin moda endüstrisi böyle bir şey. Şimdiden 2014 yaz koleksiyonu hazırlıkları sürerken yavaş yavaş markaların 2013 sonbahar-kış kampanya görselleri kendini göstermeye başladı. Şaşırtıcı olan ise dünyaca ünlü markaların dünyaca ünlü modelleri kullanıp, yüzlerini göstermemesi! Kış sezonunda kampanya görselleri fazla gizemli…

Hedi Slimane, Saint Laurent sonbahar-kış kampanyası için Cara Delevingne’le çalışmış. Cara’nin yüzünü göremesek de o güzel gözleriyle okyanusa doğru komik surat ifadelerinden birini yaptığını tahmin edebiliyoruz.

CARA-YSL-FALL

BLK DENIM’in kampanya görselleri için kamera karşısına geçen Gisele Bündchen da ‘yüzsüzlük’ trendinden nasibini alanlardan… Makyajsız kamera karşısına geçtiği ve retouchsız fotoğrafları yayınlandığı için ne kadar mutlu olduğunu da eklemiş.

Alexander Wang, kreatif direktör koltuğuna oturduğu ilk Balenciaga reklam kampanyası için tercihini önceki sezonlardaki ünlü isimlerin aksine Kristen McMenamy’den yana kullanmış. Odak noktasını üründen uzaklaştırmamak için böyle bir tercih yaptığını söyleyen Alexander Wang’in Balenciaga için hazırladığı ilk koleksiyonun tadını kampanya görselinden çok alamasak da heyecanla beklememize yetti.

balenciaga_alexander wang

Moda endüstrisinin devleri, dünyaca ünlü modellerle çalışıp milyonlarca dolar ödeyip niçin yüzlerini göstermiyorlar derseniz işin arkasında biraz gizem, biraz gerçekçilik biraz da tepki olduğunu söyleyebiliriz. Dergilerde, çekimlerde, kampanyalarda, reklamlarda photoshoplu ünlüler, muhteşem vücutlar, yapmacık gülüşler, harika insanlar görmekten sıkılmıştık ki dev moda evleri de durumun farkına varmış. Madem yüzleri gözükmüyor niçin ünlü modellerle çalıştılar sorusunun cevabı ise, arkası dönük olsalar bile modeller markayı ve kampanyayı konuşturmaya yetiyor da artıyor da saklı. Anlaşılan o ki bir sonraki sezon için mottomuz Yaşasın Doğallık!

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.