Teknoloji

Leica’dan 100. Yıla Özel

Leica_100

Ünlü Alman kamera üreticisi Leica, bu yıl 100. kuruluş yıldönümünü kutladı. Reklam ajansı Saatchi & Saatchi de Leica için özel bir tanıtım projesi planlamış.

1849 yılında kurulan ve optik alanında dünyanın en önde gelen firmalarından olan Leica, 1913’te ise ilk fotoğraf makinesini geliştirmişti. O andan itibaren fotoğrafçılar için her zaman farklı ve üst düzey bir marka olan Leica’nın kameraları 2013’te 100 yaşına basmıştı. Bu sebeple çeşitli etkinlikler ve özel ürünler planyan firmanın son çalışması bir reklam ajansı aracılığıyla geldi. Saatchi & Saatchi ajansının Brezilya operasyonu, Leica için tek sayfa plastik parçalardan bir yap-boz hazırlamış. Özel bir sayfa içerisinde gelen bu yap-boz, biraz karışık görünse de tamamlandığında ortaya 3 boyutlu bir Leica modeli çıkarıyor.

Leica_100_2

Bu akrilik posterler Leica’nın özel müşterilerine posta yoluyla ulaştırılmış. Böylece herkesin bir Leica inşa etmenin heyecanını yaşaması düşünülmüş. Saatchi & Saatchi ekibinden Marcelo Ribeiro da bu yap-bozlardan birini tamamlayıp fotoğraflarını ve videosunu yayınlamış.

Leica DIY from Marcelo Ribeiro on Vimeo.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.