Sinema

Luc Besson imzalı Valerian son fragmanıyla karşımızda

Valerian
Yılın merakla beklenen bilim kurgu yapımlarından Valerian, tam adıyla Valerian and the City of a Thousand Planets son fragmanıyla karşımızda. Luc Besson imzalı film, oyuncu kadrosu ve müthiş görselliğiyle sinemaseverleri büyülemeye geliyor.

Film esasen Fransa çıkışlı Valérian and Laureline adlı çizgi roman serisine dayanıyor. Hikayeye baktığımızda, yıllarca barış ve bolluk içinde yaşayan Alpha şehri, kaynağı bilinmeyen bir ölümcül tehditle sarsılıyor. Bu tehdide karşı baş kahramanlarımız Valerian ve Laureline mücadele veriyor.

Senaryo pek heyecan uyandırmayabilir ancak yönetmen koltuğundaki isim Luc Besson olunca insan ister istemez bir beklenti içine giriyor. Sonuçta The Fifth Element gibi bir başyapıtın arkasındaki beyinden bahsediyoruz. Hatta Valerian’ın fragmanında da yer yer bu kült filmden esintiler yakalamak mümkün.

Filmin oyuncu kadrosunda Dane DeHaan, Ethan Hawke ve Clive Owen gibi oyuncuların yanı sıra podyumdan beyaz perdeye hızlı bir geçiş yapan Cara Delevingne ve bambaşka bir gezegenden geldiğine ikna olmak üzere olduğumuz Rihanna yer alıyor.

27 Temmuz’da vizyona girecek filmin fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan seyredebilirsin:

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler