ModaYaşam

Marc Jacobs’ın 686 Dolarlık T-Shirt’ü

marc-jacobs_686

Ünlü modeli Marc Jacobs, moda karşıtı eylemi oldukça yüksek fiyatlı bir t-shirt’e dönüştürdü. 

Moda karşıtı eylemler yapan ve daha önce birçok ünlü butiğin mağazalarına grafiti resimleri çizen Kidult, geçtiğimiz günlerde Marc Jacobs’ın Paris’te bulunan mağazasına ”saldırdı”. Mağazanın ön cephesinde parlak yeşil renkte ”686” yazan ve dolar işaretleri çizen Kidult, fotoğrafları Twitter hesabından ”680? 689?…686? Acaba bunu kaç paraya satacaksın? ” mesajıyla birlikte paylaştı.

Aslında Marc Jacobs ve Kidult’ın ilk karşılaşmaları 2011 yılına dayanıyor. Ünlü modacının New York’taki mağazasını bir gece pembe renkte ”Art” yazısıyla donatan Kidult ekibi, olayın ardından Jacobs’tan farklı bir tepki görmüştü. Jacobs, mağazanın fotoğrafını t-shirt’lerin üzerine bastırmış ve 686 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunmuştu. Dolayısıyla Kidult’ın Paris’teki eylemi aslında 2011 yılındaki bu girişime bir eleştiri niteliğinde.

kidult

Fakat Marc Jacobs, Kidult’ın bu girişimine de cesur bir tepki vererek fotoğrafları kendi Twitter hesabından paylaştı ve ”Sanatı gururla destekliyoruz” yazdı. Ardından markanın Facebook hesabı boyanan mağazanın fotoğraflarını galeri yaptı ve fotoğraflardan biri beyaz t-shirt’lerin üzerine basılarak satışa sunuldu. Fiyatını tahmin etmeniz de zor değil elbette; 686 dolar!

Hiç şüphesiz Kidult ekibi, Marc Jacobs’ın yüksek fiyatlarla ”moda” pazarlamasını eleştirmek istiyordu fakat Jacobs, fiyat politikasını gözler önünde savunmuş oldu. Tabi bu t-shirt’lere kaç kişi 686 dolar öder, orasını bilemiyoruz.

Kidult_Marc_Jacobs

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.