Tasarım

Daktilodan esinlenen hipster mıknatısı retro klavye


Retro akımına bu kadar ilgi varken teknoloji niçin bu kadar hızlı gelişiyor ki? Nispeten eski teknolojili bir ürünü al, güzelce paketle, adına retro de ve bir anda hipster’ların sevgilisi ol. Tıpkı bu mekanik retro klavye gibi.

“Modern teknolojiyi retro tasarımla buluşturuyor” cümlesini daha ne kadar sarf edeceğiz bilinmez ancak Lofree Four Seasons isimli klavye bu tanımlamanın hakkını sonuna kadar veriyor. Daktilo tasarımından ilham alan mekanik klavye, şık tasarımıyla göze, mekanik yapısıyla da kulağa hitap ediyor.

Four Seasons yalnızca şekilden ibaret değil elbette. Windows ve Mac platformlarının yanı sıra Android ve iOS ile de uyumlu olan klavye, Bluetooth yoluyla aynı anda 3 farklı cihaza bağlanabiliyor. Şarjı bittiğinde cihazı aynı zamanda kablolu olarak da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca geceleri çalışmayı seven biriyseniz, arka aydınlatması karanlıkta da yardımınıza koşuyor.

Indiegogo üzerinden kitlesel fonlama kampanyasına çıkan kablosuz klavye, çoktan kullanıcıların sevgilisi oldu bile. Proje, hedefinin yüzde 860 oranında üzerine çıktı ve kampanya bitişine 9 gün kala 85.952 dolar fon toplamayı başardı.

Piyasaya çıktığında 139 dolardan satılacak olan klavyeye ön siparişle 74 dolara sahip olabiliyorsunuz. Cihazın Indiegogo sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler