Teknoloji

Mercedes CLA45 AMG Daha da Güçlendi

Brabus_CLA45_AMG

Mercedes modellerine uyguladığı modifikasyonlarla tanınan Brabus, CLA45 AMG modeline de el atmış.

Mercedes’in çekici tasarım ve uygun fiyat etiketini birleştiren CLA modeli, sportif tazrıyla çok beğeniliyor. Ülkemizde şu sıralar 1.5 litrelik dizel versiyonu ön plana çıkıyor olsa da çok daha hırçın CLA’lar da mevcut. Bunlardan biri de CLA45 AMG modeli. Fakat Brabus, bu modelin fabrikadan çıkan haliyle yetinmemiş olacak ki ekstra modifikasyonlarla daha da güçlü hale getirmiş.

Şuan piyasadaki en güçlü 4 silindirli motorlardan birine sahip olan CLA45 AMG’nin gücü, Brabus ekibi tarafından 360 beygirden 394 beygire yükseltilmiş. Tork ise yaklaşık 50 nm artmış. Bu da 4 silindirli turbo motordan litre başına 200 beygir güç üretildiği anlamına geliyor. Güçteki artışın performansa etkisi ise 0’dan 100 km hıza 4.2 saniyede (standart modelde 4.4 saniye) hızlanma ile ortaya çıkmış. Ayrıca standart modelde 250 km’de sınırlandırılan en yüksek hız, Brabus versiyonunda 270 km’ye çıkarılabiliyor.

AMG_2.0_turbo

Bu geliştirmeleri belirgin kılmak isteyen Brabus, dış tasarımda da bazı değişiklikler yapmış. Uygulanan değişiklikler bize Edition 1 modelini anımsatıyor. Ancak temel aldığı model CLA45 AMG 4Matic modeli. Bu modelin arka bölümüne çok küçük bir spoiler eklenmiş. Ön bölümde de ızgara bölümünde ufak değişikliker yapılmış. Son olarak eklenen kırmızı çizgilerle tasarım tamamlanmış. Bu modelde görülen kırmızı çizgili 19 inçlik jantlar standart, ancak Brabus farklı jant tasarımları da sunacağını açıkladı.

İç mekanda çok fazla değişiklik yok. Fakat Mercedes’in aksine Brabus, aracın içerisindeki neredeyse her yüzeyi kadife Alcantara ile kaplama seçeneği sunuyor.

Brabus_CLA45_AMG_8

Brabus, CLA45’in şanzıman ve çekiş sistemine ise müdahele etmemiş. Araçta yine değişken 4 çeker sistemi ve Speedshift çift kavramalı otomatik şanzıman görev yapıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler