Teknoloji

Mercedes’ten Gran Turismo’ya Özel Konsept

Mercedes_AMG_Vision_Gran_Turismo_7

Mercedes-Benz tasarım ekibi, Aralık ayında kullanıcılarla buluşacak olan yarış simülatörü Gran Turismo için özel bir konsept hazırlamış.

Oyun dünyasında otomobilseverlerin en yakından takip ettiği yapımlardan biri olan Gran Turismo’nun yeni oyunu Gran Turismo 6, Aralık ayında kullanıcılarla buluşacak. Gran Turismo ekibi, bir yandan oyuna ait video ve görseller yayınlarak heyecanı artırmaya çalışırken bir yandan da gelecek güncellemeler için çalışamaya başlamış durumda. Daha önce de birçok firmanın özel modeller hazırladığı Gran Turismo için bu kez Mercedes tasarım ekibi masanın başına geçmiş.

Projenin başlangıcı Gran Turismo’nun yapımcısı Kazunori Yamauchi’nin talebi üzerine olmuş. Aynı zamanda bir yarış pilotu olan ve otomotiv firmalarıyla güçlü ilişkileri bulunan Yamauchi, tüm üreticilerden oyun için özel bir konsept hazırlamaları yönünde talepte bulunmuş. Bu talebe yanıt veren Mercedes, AMG Vision Gran Turismo adını verdiği konseptini bugün duyurdu.

Mercedes_AMG_Vision_Gran_Turismo_8

Kazunori Yamauchi ve Mercedes AMG Vision Gran Turismo konsepti

Oldukça uçuk bir tasarıma sahip olan AMG Vision Gran Turismo, öz ızgarasıyla günümüz Mercedes’lerini anımsatıyor olsa da Mercedes’in alışılmış tasarımlarına pek benzemiyor. Çok uzun bir burun tasarımına sahip olan araçta ayrıca çok abartılı çamurluklar kullanılmış. Bu, aracın yere çok yakın olduğunun da bir göstergesi. Aracın kabini neredeyse tekerlerle aynı seviyede. Çamurluklar yine yan kısımdan dışa doğru uzanan marşpiyerlerle desteklenmiş. AMG Vision Gran Turismo’nun kapıları da martı kanat şeklinde yukarı doğru açılıyor.

Henüz çok erken aşamadaki bir konsept olmasına rağmen Mercedes aracın motoru hakkında da bilgi vermiş. Açıklamaya göre AMG Vision Gran Turismo’da 6.3 litrelik turbo beslemeli V8 motor görev yapıyor. Bu motor şuan yollarda görebileceğimiz diğer Mercedes modellerinde de bulunan AMG motoru. Basit bir varsayımla boyutlarının da yakın olduğunu düşünürsek AMG Vision Gran Turismo konpseptinin SLS AMG modelini temel aldığını söyleyebiliriz.

Mercedes_AMG_Vision_Gran_Turismo_3

Mercedes sözcüsü, bu konsepti Gran Turismo için hazırladıklarını fakat tek amaçlarının oyunda yer alacak bir araç yaratmak olmadığını   dile getirdi. Tasarım ekibi, Mercedes’in gelecekteki tasarımlarına referans olacak bir model geliştirmeyi hedeflemiş. Yani ilerleyen yıllarda da bu tasarım temel alınarak Mercedes’in yeni tasarım dili üzerinde çalışalacak.

Gran Turismo ekibi ise oyun için özel konsept çalışmalarının devam edeceğini bu konseptlerin güncelleme paketleriyle oyuna ekleneceğini açıkladı. Yani Mercedes AMG Vision Gran Turismo konseptini ilk olarak Gran Turismo 6 sahipleri kullanacak.

Diğer resimler için sonraki sayfalara göz atabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.