Teknoloji

Mesajlaşma Uygulamalarına Yenisi Eklendi: Tictoc

tictoc

Son dönemde mesajlaşma uygulamalarının sayısı hızla artmaya devam ediyor. Bu alanda rakipleriyle mücadele edecek oyunculardan biri de Tictoc oldu.

Whatsapp ile başlayan ücretsiz mesajlaşma servislerinin popülaritesi hızla artıyor. Facebook Messenger, yine Facebook’un satın almak istediği SnapChat, ülkemizde reklamlarını gördüğümüz WeChat ve Line bu alanda öne çıkan isimler. Hepsi birbirine benzer hizmetler sunuyor olsa da bu alana yeni katılan uygulamaların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak BlackBerry de kendi mesajlaşma uygulaması BBM’i diğer platformlarda kullanıma sunmuştu. Şimdi de karşımızda Tictoc var.

Google Play ve App Store üzerinden kullanıcılara sunulan TicToc, küçük değişikliklerle benzer uygulamaların sunduğu özellikleri sunuyor. Bu uygulama ile ücretsiz mesajlaşmak, grup konuşmaları oluşturmak, ücretsiz arama yapmak, fotoğraf – video – müzik gibi dosyaları paylaşmak ve çeşitli smiley’ler göndermek mümkün. Peki Tictoc’u benzerlerinden ne ayırıyor derseniz aslında bahsedilebilecek çok fazla şey yok. Ama Windows uyumlu masaüstü uygulamasına da sahip olması dikkat çekiyor. Dolayısıyla akıllı telefonunuzda başlattığınız bir konuşmaya masaüstü bilgisayarınızdan devam etmeniz mümkün oluyor. Bunun yanında yakında fotoğrafları anında croplayıp paylaşma özelliği de kullanıcıların beğenisine sunulacak. Kulüp oluşturma özelliği de grup konuşmalarına farklı bir yaklaşım olarak gösterilebilir.

Türkçe desteği de sunan Tictoc şuan Android ve iOS’lu cihazlar için sunuluyor. Windows Phone ve masaüstü için Mac sürümü hakkında ise henüz bir bilgi yok.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.