Sinema

Netflix şimdiden Bright’ın devam filmi için hazır

Dizileriyle büyük başarılar yakalayan Netflix, son dönemde filmlere de ciddi yatırımlar yapmaya başladı. Okja gibi yapımlar dikkat çekerken güçlü kadroya sahip The Meyerowitz Stories gibi yapımlar beklentilerin biraz altında kalmıştı. Şimdi özel yapımların en pahalısı olan 90 milyon dolarlık Bright, Netflix’in başarısını kanıtlamak için geliyor.

Bright’ın ırklar, Will Smith ve polisiye aksiyonu birleştiren formülü başarı için gerekli her şeye sahip gibi. Bununla birlikte Netflix de pazarlama için kesenin ağzını açmış durumda. 22 Aralık’ta Netflix’te izleyicilerle buluşan film belki çok yüksek IMDB puanları alamayacak ama ciddi izlenme rakamlarına ulaşmaya aday.

Bright’ın başarısından Netflix de emin görünüyor. Bloomberg‘in haberine göre Bright için şimdiden bir devam filmi hazırlığı mevcut. Konuyla ilgili fazla detay olmasa da hikayenin birden fazla filmi kapsayabilecek şekilde planlandığı söyleniyor. Başrol konusunda da Will Smith ile bir anlaşma imzalanmış durumda. Filmin yapımcılarından Eric Newman da hikayenin devam edebilmesi için ‘yeterince keşfedilmemiş materyal’ olduğunu dile getirmişti. 

Netflix’in 2018 hedefleri oldukça agresif. Önümüzdeki yıl içeriklerinin %50’sini Netflix özel hale getirmeyi hedefleyen platform bu sebeple Stranger Things, Dark ve Bright gibi başarılı yapımları devam ettirmek istiyor. 

Yapılan yatırımlar sadece film ve dizilerle ilgili de değil. Netflix içerisinde kamera gibi ekipmanları deneyen, renkler konusunda en iyi formülleri arayan ve tüm bunların sizin salonunuzda nasıl görüneceğini test eden bir ekip bulunuyor. Amaç sinema salonları yerine ev ortamında koltukta izlenen filmlerle en iyi deneyimin nasıl elde edileceğini bulmak. Tüm bunlar yüksek dinamik aralık yani HDR gibi teknolojilere de çok çabuk şekilde adapte olunmasını sağlıyor.

Netflix’in bu yılki hedefi 80 yeni filmi kullanıcılarla buluşturmak.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler