Müzik

Şarkılarıyla huzur veren su gibi ses: Nilipek

nilipek
İnternet üzerindeki sosyal paylaşım mecralarını kullanarak kendini tanıtma ve yaptığı işleri insanlarla paylaşma fırsatı bulan şanlı insanlara imrenmeden edemeyiz. Kendine has sözleri ve besteleriyle alternatif müziğe bir soluk getiren Nilipek de onlardan sadece biri.

Soundcloud’da paylaşmaya başladığı besteleri onun kırılma noktası olmuş. Paylaştığı şarkıların birçok insan tarafından dinlenmesi ve sosyal medyada aktif olarak paylaşılmasıyla birlikte daha geniş kitlelerce tanınmaya başlayan, Sofar Istanbul, Pürtelaş 3+1 gibi internet üzerinden yayın yapan müzik oluşumlarında yer alan ve akustik performans sergileyen Nilipek; bu süreçte yazdığı şarkıları 2015 yılında yayınlanan Sabah adlı albümüyle taçlandırmış.

nilipek2
Kendi deyimiyle “mırıl mırıl” şarkılar söyleyen Nilipek’in sanata olan eğilimi ise tesadüf değil. Beş yaşında piyano çalarak müzik dünyasına küçük adımlar atmış, ardından hızını alamayarak bas gitar, gitar ve ukulele çalmayı öğrenmiş. Yağmurlu bir verandada otururken sizinle sohbet eden bir arkadaşınızmış gibi samimi bir üslubu olan sanatçının akustik performanslarıyla sizi baş başa bırakıyoruz:

Sabah

Gömülür

Kibir (Cover / Hande Yener) 

Bilmem

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler