Teknoloji

Nissan’ın Golf Rakibi: Pulsar

Nissan_Pulsar_2015

Nissan, Avrupa piyasasında B segmentinde Pulsar ile başarılı olmayı hedefliyor.

Avrupa pazarında B segmenti oldukça önemli. Yıllardır Golf’ün egemenliğindeki bu segment, son yıllarda ciddi bir rekabete sahne oluyor. Golf’ün ardından en başarılı model Ford Focus diyebiliriz. Fakat rakipleri her geçen gün daha da iddialı hale geliyor. En son Peugeot 308’in net biçimde Golf’ü hedef aldığını görmüştük. Buradaki rekabet, Peugeot’nun eski jenerasyonlara göre çok daha iyi bir otomobil yaratmasını sağladı.

Şimdi ise Nissan, Golf’ü hedef alıyor. Firmanın yeni modeli Pulsar, özellikle Avrupa pazarı için tasarlanmış. Tasarım anlamında Nissan’ın yeni çizgilerini taşıyan Pulsar, ilk bakış Note modelini andırıyor. Fakat Pulsar daha geniş, daha uzun ve yere daha yakın. Dolayısıyla Pulsar’ın eski Almera modelinin yerini aldığını söyleyebiliriz.

Nissan_Pulsar_2015_2

Dinamik bir görünüme sahip olsa da Nissan Pulsar’ın tasarım açısından “devrimsel” olmadığı bir gerçek. Bu sebeple rakiplerine yanaşması biraz zor olacak. Fakat Nissan, diğer markaların bu segmentte sunmadığı teknolojileri Pulsar’a koyarak tüketiciyi kendine çekmeye çalışacak. Bunlar arasında “Around View Monitor” çevre görüş özelliği ve Safety Shield gibi özellikler bulunuyor.

Nissan, verimli turbo motor trendine Pulsar ile uyum sağlıyor. Model için duyurulan 3 motor da turbo destekli. 1.2 litre, 1.6 litre ve 1.5 litre dizel motorların hepsi 4 silindirli. En güçlü motor olan 1.6 litre turbo motorun gücü 187 beygir.

Nissan Pulsar’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz resmi bir açıklama yok. Fakat Juke ve Qashqai gibi modellerin başarısı göz önüne alındığında bu modeli de Türkiye yollarında görmemiz yüksek olasılık.

Nissan_Pulsar_2015_3

1 2 3 4 5Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler