Otomobil

Nissan’ın özel Leaf modeli geceleri alg gibi parlıyor

Nissan, elektrikli otomobili Leaf için farklı bir tanıtım kampanyasını hayata geçirmiş. Özel bir boyayla boyanan bu Leaf, geceleri kendi kendine parlıyor.

Bazıları için otomobil sadece bir ulaşım aracı değildir. Onlar aynı zamanda dikkat çekmek, geceleri göz kamaştırmak isterler. Bu sebeple ya 3 bin dolarlık takım elbiseleriyle kırmızı bir Ferrari sürerler ya da deri ceketler giyip egzoz sesiyle etrafa işkence eden motosikletlere binerler.

Yakın zamanda onlara bir de ‘ben çevreciyim’ imajını göstermek isteyenler eklendi. Bunun en canlı örneği Toyota Prius kullanan ünlülerdi. Ancak artık Prius’un koltuğuna özenen biri daha var; o da Nissan’ın elektrikli otomobili Leaf.

Nissan_Leaf_glow

Prius kadar çirkin olmasının yanı sıra Leaf hibrit değil sadece elektrikle çalışan bir otomobil. Bu sebeple ABD’de önemli bir vergi indiriminden faydalanıyor. Ayrıca sadece elektrikli olması da ‘gezegeni kurtaranlar’ için önemli bir PR aracı

Nissan da bunu vurgulamak için özel bir çalışma yapmış. ABD’de Leaf kullanıcılarının araçlarını gece şarj etmesinden esinlenen Nissan, geceleri parlayan bir Leaf üretmiş. Bu fikrin ardındaki düşünce gündüzleri güneş enerjisinden elektrik üretip, geceleri de bu elektriği araçları şarj etmek için kullanılabileceğine dikkat çekmek. Nissan’a göre kullanıcıların %89’u araçlarını gece şarj ediyor. Dolayısıyla evlerine küçük bir yatırım yaparak çevreci ve bedava elektrikle araçlarını şarj edebilmeleri mümkün.

Nissan_Leaf_glow_2

Nissan’ın Leaf modeli de üzerindeki özel boya sayesinde gün içerisinde üzerine düşen ışığı depoluyor ve geceleri de bu sayede parlıyor.

Bu araçtan sadece 1 adet üretilmiş. Yani Nissan bu renk opsiyonunu şimdilik satışa sunmayı düşünmüyor. Ancak bize göre satış potansiyeli olan bir seçenek. En azından şimdiye kadarki en cool Leaf olduğuna şüphe yok.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.