Otomobil

Orijinal Mustang Bullitt’in Steve McQueen’den Ford’a uzanan hikayesi

 

McQueen araca sahip olamasa da kızı Molly McQueen onu kullanma şansına sahip olacak gibi görünüyor. Lansman günü sahneye çıkan Molly McQueen, çekilen filmlerde de yer alıyor.

Steve McQueen aslında filmde iki farklı araç kullanmış. Biri gördüğümüz orijinal durumdaki 1968 Mustang Fastback, diğeri ise aynı aracın takla kafesi gibi güvenlik çözümleriyle donatılmış dublör versiyonu. Aksiyon sahnelerinde oldukça hasar alan dublör araç filmden sonra ezicinin altına girmek zorunda kalmış. Dolayısıyla geriye tek parça halde sadece bu Mustang kalmış.

O zamandan sonra Bullitt Mustang sırra kadem basmış. Ta ki Charlie’nin Melekleri filmi için bir prodüktör aracın izini bulana kadar. Film için arabayı kullanmak isteyen prodüktör, ciddi miktarda para ve Drew Barrymore ile akşam yemeği teklif etmesine rağmen sahipleri ikna edememiş. Anlaşma gerçekleşmediğinde prodüktör ailesinin sırrını gizli tutmaya söz vermiş.

Bullitt’in 50. yılı geldiğinde ise Kiernan’lar artık sırlarını açıklamaya hazır hissetmiş ve Ford ile bir işbirliği yapmaya karar vermiş.

Kiernan ailesi Bullitt’i hiçbir zaman satmamak konusunda kararlı. Ancak günün birinde bir Mustang müzesi kurulursa aracı sergilenmek üzere müzeye verebileceklerini söylüyorlar. Dolayısıyla Bullitt Mustang bir daha ne zaman karşımıza çıkar bilemiyoruz.

Bu arada yeni Mustang Bullitt’ten çok kısa bahsetmek gerekirse ikonik yeşil rengi ve kaput detaylarıyla süslü olan model 5.0 litrelik V8 motoruyla 475 beygir güç üretiyor. Orijinalin yanında yenisi pek de çekici durmadığı kesin.

Önceki sayfa 1 2
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler