Kültür / Sanat

Prison Break’in Yıldızı Eşcinsel Olduğunu Açıkladı

wentworth_miller

Prison Break dizisinin yıldızı Wentworth Miller, Rusya’dan kendisine gelen bir davet üzerine eşcinsel olduğunu açıkladı ve daveti reddetti.

Bir dönem ülkemizde de oldukça popüler olan Prison Break dizisinin başrol oyuncusu olan Wentworth Miller, bu dizi sayesinde hatrı sayılır bir hayran kitlesi edinmişti. Yakışıklı oyuncu, özellikle sert, erkeksi hatlarıyla kadınlar tarafından çok beğeniliyordu. Fakat Miller, kadın hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak bir açıklama yaptı.

Rus kökenli olan Wentworth Miller’a Rusya’da Petersburg Uluslararası Film Festivali’ne katılması için bir teklif geldi. Miller’ın bu teklife yanıtı ise oldukça ilginç oldu. Kökenlerinin Rusya’ya dayanması sebebiyle bu festivale katılmanın kendisi için önemli olacağını dile getiren Miller, buna rağmen bir eşcinsel olduğu için bu daveti reddetmek zorunda olduğunu getirdi.

Miller’ın cinsel tercihini açıklamasının sebebi Rusya’da eşcinsellere karşı yürürlüğe koyulan yasalara tepkisini göstermek. Bu sebeple ünlü oyuncu Rus yetkililere gönderdiği mektubunda ”Benim gibi eşcinsellere karşı bu tür yasalayan uygulamaya kalkan bir ülkeye gitmem doğru olmaz” şeklinde mazaretini belirtmiş.

Aslında Wentworth Miller hakkında, ilk ünlü olduğu dönemde -2007 yılı- eşcinsel olduğu iddiları ortaya atılmıştı. Fakat Miller, o dönem bu iddiaları reddetmişti. Bu sebeple ünlü oyuncunun sadece Rusya’ya karşı bir tepki olarak eşçinsel açıklaması yaptığını düşünenler halen mevcut.

 

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.