Kültür / Sanat

Röportaj: Nedir Bu Lomography?

Lomography_Nural

Büyük markaların egemen olduğu fotoğrafçılık dünyasına kendi tarzlarıyla aynı bir renk katan Lomography, Türkiye’de de bir temsilciliğe sahip. Lomography’nin fotoğrafçılığa adanmış hikayesini Nural İdrisoğlu’dan dinlendik.

1 – İlk olarak Lomography nedir? Türkiye temsilcileri kimlerdir?

Lomography aslında deneysel analog fotoğrafçılığa adanmış, 22 yıllık bir topluluk. Dünya çapında bir milyonu aşkın üyesi var. Aynı zamanda yenilikçi kameralar, film, film banyo hizmetleri, fotoğraf aksesuarları ve sürekli genişleyen tasarımlarımızla herkesi fotoğrafçılığa teşvik etmek ve bütün dünyaya bu yaratıcılığı yaymak istiyoruz. Online topluluğumuzun yanı sıra, farklı etkinlikler, atölye çalışmaları ve buluşmalar düzenlediğimiz Lomography Gallery ve Embassy Store’larımız var.

Türk Lomograpyciler için şu an online sitemiz ve Galata’daki Lomography Embassy Store’dan hizmet veriyoruz.

4. soru La Sardina2

2 – Türkiye’de bu tutku ne zaman başladı?

Lomography Türkiye 2011 sonunda kuruldu. Öncesinde de Lomography meraklıları Lomography’nin uluslararası online sitesinden sipariş verebiliyorlardı ya da farklı mağazalarda ürünleri bulabiliyorlardı. Ama tabii ki bu kadar yaygın değildi. Online site Şubat 2012’de Türkçeleştirildi, Galata’daki Lomography Embassy Store Istanbul ise Mart 2012’de açıldı.

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.