TasarımTeknoloji

Sahip olabileceğiniz en güzel taşınabilir disk: Seagate Seven

Seagate_Seven

Seagate’in ilk seri üretim disklerin 35. yılını kutlamak için tasarladığı Seven isimli modeli bir bilgisayar meraklısına alınabilecek en güzel hediye.

Seagate, bundan 35 yıl önce 5.25 inçlik disklerin seri üretimine başlayarak kendi adına önemli bir adım atmış. Aradan geçen yıllar içerisinde Seagate önce hepimizin aşina olduğu çok önemli bir marka oldu, ardından da laptop ve tabletlerin gelişiyle başlayan hazır ürün trendiyle birlikte perde arkasına geçti. Artık kasa içine takılan o kaba diskleri görmek istemiyoruz. Onlara ihtiyacımız var ama göz önünde olmamaları bizim için daha iyi. Biz, iPhone 6’larımızı cebimizden çıkarıp baktığımızda aldığımız hazzı seviyoruz.

Fakat Seagate, ilk seri üretim disklerin 35. yılını kutlamak için öyle bir taşınabilir disk tasarlamış ki onu boynunuza takıp dolaşmak isteyebilirsiniz.

Seagate Seven

İronik şekilde bu diskin tasarımı dahili disklerin klasik tasarımına çok benziyor. Çünkü içerisinde halen fiziksel bir disk var. Ancak çelik gövdesi öyle ince ve zarif tasarlanmış ki keşke SMS gönderip arama da yapabilseydi diyoruz. Böylece onunla daha fazla vakit geçirebilirdik.

Özellikler bakımından heyecan varici tek nokta Seagate Seven’in 7mm kalınlığında olması. Yani bir iPhone 6 Plus ile aynı kalınlığa sahip. 500GB kapasite ve USB 3.0 bağlantısı ise günümüz şartlarında standart özellikler.

Seagate_Seven_3

Buna karşılık Seagate, Seven’ın fiyatını da abartmamış. 99 dolarlık fiyat gayet ulaşılabilir. Üstelik sınırlı sayıda üretim de söz konusu değil. Segate, Seven’ın ocak ayı sonunda ABD’de satışa sunulacağını açıkladı. Cihaz Seagate Türkiye’nin web sitesinde de mevcut fakat henüz çıkış tarihi konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.