Teknoloji

Sony Yeni Fotoğraf Makineleriyle Devrime Hazırlanıyor

SONY_SLT

Son yıllarda SLT teknolojisini kullanarak DSLR pazarında fark yaratmaya çalışan Sony, Canon ve Nikon karşısında bir türlü istediği başarıyı yakalayamadı. Fakat yeni CEO ile birlikte firmanın devrimsel fikirleri üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Bu yılı oldukça sessiz geçiren Sony’de fotoğraf makineleri konusunda tüm yol haritasının değiştiği söyleniyor. İddialara göre Sony’nin yeni CEO’su Kaz Hirai, bir türlü çıkışa geçemeyen bu segmentte daha radikal ürünler görmek istiyor. Bu sebeple A77 ve A65’in yerini alacak modeller de dahil olmak üzere bir dizi modelin geliştirme projesinin iptal edildiği söyleniyor. Sony’nin gelecek planları konusunda ise ortada birkaç farklı teori var.

Bir teori göre Sony, SLT yerine yine Canon ve Nikon gibi firmaların kullandığı SLR teknolojisine dönüş yapacak. Fakat asıl üzerinde durulan teori tümüyle aynasız modellerden bir seri geleceği yönünde. Böyle bir durumda A bayonet modellerin tarih olması ihtimali gündeme geliyor. Fakat şirkete yakın kaynaklar A ve E bayonetler için geliştirmenin birlikte devam edeceği konusunda ısrarlı.

2014 yılı, Sony’nin görüntüleme dünyasındaki yeni adımlarını görmek adına heyecan verici olabilir. Üstelik şirketin Nokia 808 gibi büyük algılayıcıya sahip bir akıllı telefon kamerası üzerinde çalıştığı da iddia ediliyor.

Sony_A_Mount

Etiketler
Show More

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.